משרד החינוך בשיתוף מועצת תלמידים ונוער יחל להפעיל בתחילת שנת הלימודים הבאה, אוהלי הידברות לצמצום האלימות בקרב בני נוער, כך הודיע שר החינוך, גדעון סער, בוועידה הארצית למועצות תלמידים ונוער, שהתקיימה בהיכל התרבות בכפר סבא

היוזמה להקמת "אוהלי ההידברות" עלתה במפגש שקיים השר סער לפני כחודשיים עם ראשי מועצות תלמידים ונוער בו דנו בדרכים להגברת מעורבות הנוער בצמצום האלימות.

השר סער ציין כי המיזם יגביר את המעורבות והאחריות החברתית של בני הנוער, במסגרתו תיווצר הידברות בין מנהיגות הנוער, המורים, אנשי ציבור, והורים – החיונית להצלחת התהליך. עוד ציין השר כי מהלך זה הינו חלק מתהליך חינוכי שמתרחש בבתי ספר בהובלת מועצות התלמידים וכי הנחה את המשרד לתקצב את הפרויקט בכ- 400,000 ש"ח.

אוהלי ההידברות יחלו לפעול בתשע"א בשישה מוקדים ברחבי הארץ ( כל מחוז יפעיל אוהל הידברות ), לתקופה של בין יום אחד לשלושה ימים . הפעילות באוהלים תתמקד בהתמודדות מול תופעת האלימות ותופעות סיכון, לרבות מניעת שימוש באלכוהול.

האוהלים ירוכזו ע" "י בני">י בני נוער מקרב מנהיגות הנוער, אשר יעברו חווית למידה, דיונים וסדנאות בנושא כולל מפגשים עם מחנכים והורים. התוצרים של "אוהלי ההידברות" ישמשו על מנת לקדם את הנושא בבתי הספר, כגון בשעות מחנך, הפסקות פעילות וכדומה ולהפוך את השותפים – "בני נוער">בני נוער , הורים ומחנכים עם שפה משותפת לשגרירים במאבק באלימות ולמען מעורבות חברתית.