"הממשלה צריכה להשקיע 11 מיליארד שקל לפתרון בעיות מעמד הביניים" כך אמר היום שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בפגישה עם שר הביטחון, אהוד ברק ונציגי המגזר העסקי

כינוס מיוחד של נשיאי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים התקיים היום (ה- 16.8) בבית התאחדות התעשיינים. במפגש השתתפו שר הביטחון, ח"כ אהוד ברק, שר התמ"ת, ח"כ שלום שמחון, מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (במיל') אודי שני ומנכ"ל התאחדות התעשיינים, רו"ח אמיר חייק. במפגש נכחו למעלה מ- 250 תעשיינים בכירים ונציגי המגזר העסקי.

שר הביטחון הציג את חבילת ההטבות של משרד הביטחון לייעול ולעזרה למגזר העסקי ולעסקים קטנים ובינוניים. ברק ציין כי: "אם צריך אז ניתן להגדיל את תקציב המדינה, זה אינו דבר קדוש. אפשר להגדיל את תקרת ההוצאה אם יודעים להגדיל את המקורות - על ידי העלאת מיסוי, ביטול חלק מהפטורים או בדרכים אחרות שמוכרות לאוצר ולבנק ישראל מסבבים קודמים".

לדברי ברק, משרד הביטחון ישתתף במימון השינויים עליהם יוחלט בוועדת טרכטנברג. "גם תקציב הביטחון ישתתף בעול ואם תתגבש עסקת חבילה במשק שתתמודד ישירות עם האתגרים".

יו"ר לשכת התיאום, שרגא ברוש, ציין כי על הממשלה להשקיע 11 מיליארד שקל לפתרון בעיות מעמד הביניים. "אנחנו מכינים תוכנית כלכלית. בתוכנית שלנו יש פתרון למקורות. הפתרון לא צריך לבוא מתקציב מערכת הביטחון כי האיום היום הרבה יותר משמעותי מלפני שנה. לא רואה אסון גדול אם ממשלת ישראל שאישרה גירעון 3% ל-2011 ו-2% ל-2012 - תאשר גירעון של 2.5%. זה ייתן 7 מיליארד שקל למימון התוכנית".

אודי שני, מנכ"ל משרד הביטחון התייחס למחויבות של משרד הביטחון לחברה לתעשייה. "לא יהיו יותר ספקים בלעדיים למשרד הביטחון. המכרזים ייבנו כך שניתן יהיה להגיע למצב של ספק מרכזי שיקבל 80% ממכרז והשאר יימסר לספקים קטנים ובינוניים. בין התנאים החדשים לספקים קטנים יפעל משרד הביטחון להקלות במימון לספק, קיצור ימי תשלום מ-60 ל-30 יום. צמצום ערבויות במכרזים, הנגשת מידע על מכרזים וצמצום דרישות הסף לרישום ספק".