כלים

אורחים רבים ובהם ח"כים, אנשי תקשורת בכירים ודמויות מיתולוגיות מתחום הכדורגל, לקחו חלק באירוע השקה רב רושם, שנערך בבית פישר בקרית אתא, לכבוד הספר הביוגרפי "אהבה ללא תנאי", על חייו של צבי צימט,  מאת שלמה אברמוביץ'

הספר בהוצאת "טקסטים – הוצאה לאור", בניהולה של מלי אברמוביץ', מספר את סיפור חייו של צימט לאורך שמונה עשורים. החל מילדותו בפולין, הימים בהם מצא עצמו בגטו כשהוא ילד בודד, ללא משפחה, בריחתו מכלא ינובסקה הידוע לשמצה, החיים עם הפרטיזנים ביערות, השירות כקצין בצבא האדום, העלייה לישראל, מלחמת העצמאות, הקמת קרית אתא ופיתוח הספורט בקרית אתא ובחיפה.

אירוע ההשקה, שמשך אליו כ-350 אורחים מכל רחבי הארץ, נערך בית פישר, במעמד ראש העיר, יעקב פרץ ,חברי מועצת העיר, סגנית השר לענייני אזרחים ותיקים, ד"ר לאה נס, ח"כ לשעבר, פרופ' שבח וייס, שהיה נשיא יד ושם, העיתונאי והסופר שלמה אברמוביץ' וכן אנשי תקשורת בכירים ובהם העיתונאי והפרשן אמנון אברמוביץ', איש הטלוויזיה שלום קיטל, כתב העבר, עמוס כרמלי וכן כתבי ספורט מעבר וההווה באזור.

פרופ' שבח וייס אמר על הספר שכתב שלמה אברמוביץ': "סיפורו האישי של צבי צימט הוא מסר לדור הצעיר. קראתי ספרי ביוגרפיה רבים בחיי, אך ספר זה הוא מלאכת מחשבת של תחקיר, תכנון וכתיבה."

ראש העיר, יעקב פרץ, הודה לצימט על פועלו והעניק לו את קטלוג תערוכת אתא שנערכה במוזיאון תל-אביב. פרץ אמר: " סיפרו של צימט, מכסה כמעט בשלמות את תולדות העיר קרית אתא בתקופה החדשה, מהמעברות, דרך הקמת השיכונים לעולים החדשים, מפעל אתא ההיסטורי, השביתה הגדולה, הקמתם של ארגוני הספורט בעיר, שצימט היה מעורב בבנייתם ועוד שורה ארוכה של הישגים, שבזכותם זכה צבי צימט בתואר יקיר העיר. אין ספק כי תרומתו הרבה של צבי ניכרת גם כיום בתחומים רבים. צבי הטביע את חותמו בעשייה הציבורית, חותם שיוותר גם בשנים הבאות."

צבי צימט הנרגש הודה לראש העיר על תמיכתו והעניק לו העתק של ספרו ואת דגל ההכרזה של העיר.

החלק הספורטיבי של הערב כלל מעין 'מפגש מחזור' של דמויות מיתולוגיות מהספורט האזורי ובהם בין היתר: יצחק אנגלנדר, יוחנן וולך, אברהם המאירי, גליל גלסברג, איציק ליפשיץ ומוטי לובצקי.

הגעתם לאירוע ההשקה היא מחווה למי שהיה שחקן הפועל קרית אתא בימיה הראשונים, הקים בפועל את הקבוצה, מתוך קבוצת המפעל אתא, היה חבר בכיר בהנהלת הפועל חיפה, מזכיר הקבוצה ולימים גם חבר ההתאחדות לכדורגל.

מי שבלט בהיעדרו, היה חיים קלוגר, הלא הוא מר טלביזיה, חיים יבין, שהבטיח להגיע. יבין הצעיר, שיחק בקבוצת הפועל קרית אתא כאשר צבי צימט היה השוער שלה ובהמשך חבר הנהלתה.

שחקני העבר של הפועל חיפה ונבחרת ישראל אמרו, כי הם באו לכבד את צימט באירוע ההשקה, כאות תודה על השנים הארוכות בהן כיהן כחבר הנהלת הפועל חיפה וכהערכה על תרומתו האדירה, בהבאת מאמני העבר הזרים והמיתולוגיים של הקבוצה ובהם מייק דה-יונג, מינדה יובנוביץ, זלטקו צ'ייקובסקי מיוגוסלביה ואחרים.

במהלך האירוע התקיימו שלושה פאנלים. האחד עסק בפוליטיקה באזור והשתתף בו שבח וייס. פאנל שני עסק בהפועל קרית אתא. הוא כלל את יורם שלכת, שוער העבר גבי וינר, הקפטן והמאמן יצחק ג'ינה וכן את אברהם היט – חבר הנהלת הפועל חיפה ולימים חבר הנהלת הפועל חיפה.

פאנל נוסף, על הפועל חיפה, הונחה על ידי גליל גלסברג, היסטוריון ספורט, שהיה בעבר מאמן וגם חבר הנהלת הפועל חיפה. גלסברג ראיין בפאנל את שחקן העבר יוחנן וולך, ששיחק בנבחרת ישראל ובמונדיאל מקסיקו, את איציק אנגלנדר המיתולוגי ואת מוטי לובצקי, שחקן עבר בנבחרת ישראל ושחקן מכבי חיפה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS