כלים

מחר ייצא לדרך פרויקט הבניה הירוקה היחיד בצפון,  'אגדים בעמק' ברובע יזרעאל בעפולה. השר להגנת הסביבה, ראש עיריית עפולה, מנכ"ל מכון התקנים, נציגי היזמים והרב שמעון רוזנברג ישתתפו בטקס הטמנת מגילת היסוד

השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן, יהיה אורח הכבוד בטקס הנחת אבן הפינה של פרויקט הבניה הירוקה "אגדים בעמק", (מחר יום ג' 7.2 , בשעה 16:00) ברובע יזרעאל בעפולה.

השר להגנת הסביבה מייחס חשיבות רבה לבניה הירוקה ברחבי הארץ בכלל ובאזור הצפון בפרט. לפני כחודש פורסם, כי השר גלעד ארדן והגורמים המקצועיים במשרדו פועלים במרץ להסיר את כל חסמי השוק המקשים על בניה רוויה ירוקה על פי תו תקן 5281. במשרד להגנת הסביבה בראשות ארדן מובילים מהלך אשר לפיו בתוך כשנתיים יהפוך תקן ישראלי 5281 למחייב עבור כל הפרויקטים בישראל.

במסגרת "אגדים בעמק" בונה חברת "אגדים" ארבעה בניינים בני 7 קומות (2 דירות גן, 2 דירות גג מפוארות ובסך הכול 19 יחידות) בכל בניין. מדובר בפרויקט הירוק היחיד בכל אזור הצפון אשר בו מתקיימת בניה רוויה בפיקוח מלא של מכון התקנים ועל פי תו התקן הישראלי 5821.

מנכ"ל מכון התקנים, דני גולדשטיין, יהיה נוכח באירוע ויסביר לאורחים ולרוכשים הפוטנציאליים מהם היתרונות שבבניה ירוקה על פי תו תקן 5281.

את מגילת היסוד של פרויקט הבניה הירוקה "אגדים בעמק" חיבר הרב שמעון רוזנברג, אשר יהיה נוכח בטקס ויטמין אותה בקרקע ביחד עם השר ארדן, ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ וסגן ראש העיר ראובן יוקלר . הרב רוזנברג הוא אביה של רבקי ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע של אל קאעידה בבית חב"ד במומביי.

בטקס הטמנת מגילת היסוד יהיו נוכחים גם מנהלת בית החולים העמק בעפולה, הד"ר אורנה בלונדהיים, ראשי רשויות מן האזור, מנכ"ל מד"א אלי בין ועוד.

הבניה הירוקה של "אגדים בעמק"

הפרויקט של חברת "אגדים" ברובע יזרעאל בעפולה מתאפיין בכך שהיזמים החליטו לבנות את ארבעת הבניינים בפיקוח ובהשגחה צמודה של אנשי מכון התקנים.

הבניה כולה מתבצעת על פי תו התקן הישראלי 5281 , המכיל בתוכו שורה של דרישות מחמירות בנושאים שונים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות. תו התקן הישראלי 5281 נכתב ועובד על ידי מומחי מכון התקנים, אנשי התכנון והביצוע בתחומי הבנייה השונים ובסיוע מומחים בינלאומיים לבנייה ירוקה.

בניה ירוקה הינה חסכונית מאוד בשימוש בחשמל ובצריכת מים. מעבר לכך, דרישות אנשי מכון התקנים מחייבות את חברת "אגדים" לבחור חומרים ספציפיים אשר מונעים קרינה, פליטת גזים מסוכנים מן הקירות ועוד.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS