לקראת יום האהבה העברי, פירסם המרכז לאומנות הפיתוי סקר שנערך במיוחד לט"ו באב בנושא חיזור ומשיכה בין המינים. הסקר שנערך במהלך השבועות האחרונים במקומות בילוי באזור המרכז וכלל מעל 500 נשים בטווח הגילאים 35 - 20, בדק עם בנות ישראל מהו משפט הפתיחה הכי עדכני שהן שמעו מגברים במועדונים וברים

כלים

עשרת משפטי הפתיחה הנפוצים ביותר:

  1. את חברה שלי בפייסבוק נכון?
  2. אמרו לך פעם שיש לך עיניים יפות?
  3. את מוכרת לי מאיזשהו מקום
  4. יש לך אש? / מה השעה?
  5. את מזכירה לי את הזמרת/השחקנית הזאת..
  6. אפשר להזמין אותך למשהו לשתות?
  7. אז מה בחורה יפה כמוך עושה במקום כזה?
  8. האם את מאמינה באהבה ממבט ראשון או שאני צריך לעבור לידך עוד פעם
  9. מה בחורה נחמדה כמוך עושה בראש מלוכלך כמו שלי
  10. אבא שלך מחבל? ...אז איך יצאת כזו פצצה?

בין משפטי הפתיחה היותר מקוריים שלא נכנסו לעשרת המקומות הראשונים ניתן גם היה למצוא את "תעצרי בצד בבקשה..אני לא אבקש רשיון רק ת'טלפון שלך" (מקום 13), "לא כבד לך שם?" (מקום 17), "אני מובטל וגר עם ההורים – אפשר את הטלפון שלך?" (מקום 21), "אמרו לך פעם שיש לך משהו עצוב בעיניים?" (מקום 22)

השאלה השניה שנשאלו הנשים שהשתתפו בסקר היא בכמה אחוז מהמקרים הם אכן נענו בחיוב לחיזורים של אותו גבר שהשתמש במשפט והתשובה לא מעודדת: 3.5 אחוזי היענות בלבד.

"כצפוי, המחקר מצביע על מצבו העגום של הגבר הישראלי המצוי שממשיך להשתמש במשפטי פתיחה נדושים", מסביר יגאל שטארק, מדריך במרכז לאומנות הפיתוי. "התחלת אינטראקציה באמצעות משפט פתיחה היא אסטרטגיה נחותה, כיוון שהיא נתפסת בעיני נשים כסוג של מניפולציה זולה שמפגינה התעניינות מינית באופן מוקדם מאוד. במקרים רבים, ובעיקר כשמדובר בבחורה שמחוזרת ע"י גברים רבים עדיף לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולא לדבר על המראה החיצוני של הבחורה או להחמיא לה לפני שהיא הביעה עניין קודם."