נשיא סין התרשם מטכנולוגיות החליבה הישראלית ברפת הגדולה בעולם - נציגי חברת SCR הישראלית בסין זכו לאחרונה לביקור יוצא דופן של נשיא סין, שי ג'ינפינג, ברפת הגדולה בעולם, הממוקמת במחוז הייבה כ-300 קילומטר צפונית לבייג'ינג, וכוללת טכנולוגיה מתקדמת לניטור הפרות והחלב שפיתחה החברה הישראלית.

כלים
כל פרה ברפת מצוידת בקולר חכם המאפשר קבלת מידע מדויק על פעילות הפרה ובריאותה בזמן אמיתי
כל פרה ברפת מצוידת בקולר חכם המאפשר קבלת מידע מדויק על פעילות הפרה ובריאותה בזמן אמיתי

הרפת, כוללת 9 קרוסלות ענק (מכוני חליבה מסתובבים) ו-13,000 פרות חולבות ומיועדת לגדול ל-40,000 פרות. כל פרה ברפת מצוידת בקולר חכם המאפשר קבלת מידע מדויק על פעילות הפרה ובריאותה בזמן אמיתי. הנתונים משולבים עם מידע רב נוסף המגיע מעמדות החליבה המצוידות בחיישנים נוספים על כמות החלב ואיכותו מנותחים באמצעות אלגוריתמים חכמים במערכת מחשוב מרכזית המאפשרת למנהלי הרפת איתור פרות המחייבות טיפול פרטני וניהול יעיל של הרפת.

נשיא סין המבקר מספר מצומצם של אתרים בעלי חשיבות לאומית לרגל ראש השנה הסיני הדגיש בביקורו את החשיבות של טכנולוגיה מתקדמת לחקלאות ויצור מזון בטוח.

SCR, המפתחת ומייצרת פתרונות מתקדמים בתחום ניטור הפרות והחלב ומובילה עולמית בתחום זה, פעילה בסין מאז 2009 וכיום פועלת כחלק מקבוצת Allflex שהיא היצרנית הגדולה בעולם של תגי זיהוי ומעקב לבעלי חיים. מוצרי החברה, נמכרים בסין במיליוני דולרים, ומשולבים במאות רבות של רפתות בסין, חלקן רפתות ענק שבכל אחת אלפי פרות. החברה משתפת פעולה עם חברות החלב המובילות בסין, מקומיות ובין לאומיות כאחת, וביניהן: פונטרה, נסטלה, איילי, פייחה ועוד.

אורי ענבר, סמנכ"ל מוצרים ופיתוח עסקי של SCR, מסר: "צריכת החלב בסין ממשיכה לעלות אם כי בקצב מתון מבעבר. יחד עם זאת יש מגמה חזקה של הגברת הייצור העצמי של חלב בסין והקטנת היבוא וכן מעבר לייצור חלב ברפתות ענק מודרניות על חשבון מאות אלפי רפתות זעירות שגרמו לייצור חלב באיכות ירודה ולאי אמון של הצרכן הסיני בטיב המוצר. מגמות אלו מחייבות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת".

SCR, שנרכשה לפני כשנתיים לפי שווי של כמיליארד שקל, מהווה חלק מקבוצת Allflex המעסיקה כ- 1,800 עובדים ברחבי העולם. SCR הממוקמת בנתניה היא כיום מרכז פיתוח עולמי של קבוצת Allflex עם למעלה מ-70 מהנדסים, אנשי פיתוח ומומחים לבעלי חיים. בישראל מועסקים ב- SCR כ- 250 עובדים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS