במעמד ראש המועצה האזורית זבולון, דב ישורון, מנהל מחלקת החינוך במועצה, מאיר יפה, מנהלי המחלקות במועצה ומפקחות משרד החינוך, התקיים במועצה כנס הגיל הרך הראשון שיזמה מנהלת הגיל הרך במועצה האזורית זבולון, חגית כהן ליכטר

כלים

תפיסה מועצתית. כל העוסקים בגיל הרך בגילאי לידה עד 6 שנים - צוותי 71 מסגרות החינוך מכל יישובי המועצה - גננות, סייעות, מנהלות משפחתונים, אומנה יומית, מדריכות שחקיה, מנהלות הגיל הרך בישובים וצוות היחידה לגיל הרך של המועצה, השתתפו בכנס הגיל הרך הראשון שקיימה המועצה האזורית זבולון.

ראש המועצה האזורית זבולון, דב ישורון ברך וציין בדבריו את תפיסת המועצה ומחלקת החינוך למתן מענה מותאם על הרצף הגילאי של ילדי המועצה מלידה ועד גיל 18, תוך מיקוד והעשרת התכניות הנוגעות לגיל הרך. בהמשך ברכו מפקחת משרד החינוך ומנהל מחלקת החינוך במועצה, מאיר יפה.

מנהלת הגיל הרך במועצה האזורית זבולון, חגית ליכטר כהן, המובילה את התהליך ויזמה את הכנס, סקרה את העשייה המועצתית המתקיימת תוך שיתופי פעולה בין המחלקות השונות במועצה ופעילות היחידה לגיל הרך.

בחלק השני של הכנס, הרצה ד"ר נועם פיינהולץ, בנושא ה"חיבור" הנדרש בין אנשי החינוך והילדים, הנותן את המשמעות והייחוד בקשר שבין הילדים, ההורים והצוות.

לדברי חגית כהן ליכטר "הכנס הביא לביטוי מרשים ומרגש, את התהליכים שמניעה המועצה בשנים האחרונות, שהינם יוזמה ומעורבות מערכת החינוך של המועצה להתייחסות מערכתית שש שנתית מלידה עד 6 וכך להביא ערכים מוספים ושיפור משמעותי לעשייה החינוכית החשובה כל כך בגיל הרך. לדבריה, "מהלך זה חייב להיעשות תוך שיתוף ואמון גבוהים בין מערכות הגיל הרך בישובים עם מחלקת החינוך במועצה."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS