חברת ונקו, עסק חברתי לקידום לגליזציה של קנאביס, פנו הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה בתלונה כנגד הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול כאשר הם מאשימים את הרשות במעילה חמורה בתפקידם תוך הטעיה מכוונת של הציבור.

"שחכו שהם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול".
"שחכו שהם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול".

הפנייה מגיעה בעקבות עימות בתוכנית הרדיו של גבי גזית ב- 103FM בין נציג חברת ונקו, עו"ד יניב פרץ ובין נציגת הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול וזאת סביב חוקי אי ההפללה הנידונים בימים אלה בכנסת ובממשלה.

במהלך הדברים נשאלה נציגת הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, על ידי המנחה גבי גזית, האם מסוכן יותר כנער יצרוך במהלך בילוי לילי כרבע בקבוק וודקה או ג'וינט אחד ובו חומר מסוג קנאביס.

במכתב שכתבו בחברת ונקו ליועמ"ש ציינו: "ללא היסוס טענה נציגת הרשות כי "ג'וינט" הקנאביס הוא מסוכן יותר מרבע בקבוק וודקה עבור נער. דבר זה אינו עולה בקנה אחד עם המציאות והוא הטעיית ציבור מכוונת ומסולפת שכן, אין צורך להיות רופא או פרופסור על מנת להבין שהדברים מנותקים מן העובדות והמציאות".

עוד הוסיפו מחברת ונקו: "לא רק זאת, שכן הרשות הלאומית היא אינה רשות למאבק בצמח הקנאביס אלא הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, שכן הצהרה כזאת היא מעילה חד משמעית בתפקיד הרשות. נבקש לבדוק טענה זאת ונבקש לבדוק את האינטרסים העומדים מאחורי התשובה, שספק גדול אם נאמרה מתוך בורות וחוסר ידיעה ולא מתוך אינטרסים כאלה ואחרים, שכן היא רחוקה שנות אור מן המציאות ומן כל מחקר".

לעימות המלא בין נציגת הרשות לבין עו"ד יניב פרץ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS