למרות ביטול נסיעת הנשיא, היחסים בין אוסטרליה לישראל חמים מתמיד: השבוע ביקר בישראל מושל מדינת ניו סאות' ויילס שבאוסטרליה, מייק ברייד, כחלק ממשלחת שמטרתה לייצר שיתוף פעולה בין מוסדות רפואיים ומחקר ישראלים ואוסטרלים, בביקורו נפגש עם שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ופרופ' רפאל משולם, מהפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית לרכוש מידע בנושא הקנאביס הרפואי .

קנאביס. מעניין את האוסטרלים
קנאביס. מעניין את האוסטרלים

לאחר הביקור אמר המושל ברייד: "ישראל היא חלוצת חקר הקאנביס הרפואי ולאוסטרליה ומחוז ניו סאות' ויילס יש הרבה מה ללמוד מניסיונה. הפגישה עם שר הבריאות לימדה אותנו רבות על המחקרים הנערכים בישראל בנושאי יתרונות הקנאביס הרפואי."

לדבריו, "התעניינתי במיוחד לשמוע כיצד ישראל מתמודדת עם סוגיית ההיצע ועל פעולות הממשלה להגבלת השימוש לצרכים רפואיים בלבד, ולהימנע מהברחתם כסם לא חוקי. הידע והניסיון של השר ליצמן תרמו לגיבוש המדיניות בנושא, שיכולה לשפר דרמטית את איכות החיים של אנשים הסובלים מכאבים כרוניים ומחלות סופניות בניו סאות' ויילס."

בנוסף, במהלך השבוע פגש המושל את הנשיא ראובן ריבלין איתו דיבר על הקשר הטוב לאורך השנים בין שתי המדינות, חתם על הסכם הבנות לשיתוף פעולה תעשייתי בין המדינות בלשכת המדען הראשי, ביקר במוזיאון 'יד ושם' ובמתחם הסטרטאפים SOSA ועוד.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS