כאשר אנחנו חושבים על הבעות פנים, הרי שצורתן של העיניים הינן מבין הדברים הראשונים שיכולים לעלות בדעתנו. וודאי שכאשר אדם עצוב, אנו יכולים לראות זאת בבירור בעיניו וכך גם כאשר אדם מרוגז או עצבני. עיניו של אדם שמח וודאי יהיו שונות מאלו של אדם המצוי במצב רוח שלילי, וכך כל רגש והבעה יכולים להתפרש לעתים אף די בקלות על-ידי אדם אחר.

קרא עוד...

אנשים רבים נוטים שלא לטפל כיאות בשיניים והחניכיים שלהם. ההזנחה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בחוסר שמירה מספקת על היגיינה בחלל הפה או הימנעות מביקור אצל רופא שיניים באופן תדיר. מצבים כאלה, אשר אינם מטופלים כנדרש על ידי רופא שיניים, עלולים רק להחמיר במרוצת השנים ולגרום להרבה כאב והוצאות כספיות על טיפולים שלא היו נדרשים בהתחלה.

קרא עוד...

אחת הבעיות הקשות שעומדות בפני ישראלים שזקוקים לבדיקת MRI דחופה היא, שקשה מאוד להשיג מקום מהיום להיום או מהיום למחר במסגרת קופת חולים ובתי חולים ציבוריים. עקב מחסור במכשירי MRI במוסדות ציבוריים וביקוש גדול עבור בדיקות אלה.

קרא עוד...

מגיפת הקורונה בישראל. צילום: יהודית הרפז

מחקר לתרופה לקורונה נפתח בהדסה עין כרם, שיבא, סורוקה והשרון: "משרד הבריאות אישר לחברת קריופארם לבחון את יעילותה של התרופה סלינקסור Selinexor/Xpovio®)) בקרב חולי קורונה במצב קשה שאינם מונשמים" - חברת קריופארם תרפיוטיקס - Karyopharm Therapeutics - בראשותה של המייסדת והנשיאה ד"ר שרון שחם הודיעה היום על תחילת ניסוי בחולי קורונה במצב קשה. לניסוי הקליני, במימונה וביוזמתה של החברה, יגויסו 230 משתתפים בארבעה בתי חולים בישראל הדסה, שיבא, השרון וסורוקה לצד 40 בתי חולים נוספים ברחבי העולם 

קרא עוד...

דוד זיגדון מנכ"ל מכון המחקר מיגל וצוות החוקרים. צילום - מכון המחקר מיגל

OurCrowd מובילה השקעה של 12 מיליון דולר בחברה הישראלית MigVax למציאת חיסון לווירוס הקורונה COVID-19 . ההשקעה תאיץ את הדרך לניסויים קליניים במטרה להביא בהקדם לשוק את החיסון לבני אדם

קרא עוד...

אלונקה רפואית

האלונקה (נקראת גם נרוד) היא אמצעי להעברת נפגעים. נהוג לשאת אלונקה כאשר הפצוע שוכב מעליה, לעתים קשור, ושני אנשים נושאים את האלונקה. במיוחד לימי משבר הקורונה, להלן כמה מסוגי האלונקות הנפוצות:

קרא עוד...