במסגרת היערכות מערכת הבריאות לתרחיש חירום, בחן המרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו בשיתוף עם פיקוד העורף, את יכולותיו ומוכנותו לתפקד כ"אי בודד" במתאר של רעידת אדמה קשה. הנהלת ביה"ח "מזור" ובראשה מנהלת ביה"ח פרופ' אילנה קרמר, המנהלת האדמיניסטרטיבית נעמי אסולין ומנהלת שירותי הסיעוד איה ארבל צוינו לשבח על תרגול מוצלח בתרחיש רעידת אדמה
התרגיל שהתקיים בביה"ח "מזור" בעכו, היה ייחודי וראשוני בצורה זו, לנוכח העובדה שהנהלת ביה"ח נאלצה לעבור למטה חירום חלופי אשר הוקם באוהל מחוץ למבנה ביה"ח וממנו נתבקשה לדמות ניהול אירועים ללא אמצעי תקשורת אלקטרונים או אלחוטיים. סגן המנהלת אדמיניסטרטיבית בביה"ח נעם וימן, המשמש כיו"ר הוועדה לשעת חירום הוביל את ההכנות לתרחיש החירום בשיתוף עם פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות.
התרגיל היווה למעשה את שיאה של תקופת הכנות ארוכה ויסודית של הנהלת ביה"ח ומחלקותיו לתגובה לתרחישי חרום ואסון. בתרגיל החירום שהתקיים בביה"ח "מזור", לקחו חלק משטרת ישראל, לשכת הבריאות ועיריית עכו, כאשר מנהלת ביה"ח פרופ' אילנה קרמר, המנהלת האדמיניסטרטיבית נעמי אסולין ומנהלת שירותי הסיעוד איה ארבל ניהלו וטיפלו ברצף התרחישים שהוזרמו למטה החירום שהועברו ע"י מנהלת התרגיל למטה החרום של ביה"ח.
בסיכום התרגיל, ביה"ח צוין לשבח על שליטה ומענה לתרחישי רעידות אדמה כמו גם החבירה המוצלחת לגורמי הביטחון, המשטרה והרשות המקומית.

כלים

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS