ישנם לא מעט מעסיקים בשוק העבודה אשר מחפשים דרכים שונות כיצד להטיב עם העובדים שלהם. לספק להם הטבה שתגרום להם להיות מרוצים, בין אם זה לצד משכורת בתנאים טובים ובין אם זה מתוך הבנה שהם לא יכולים לספק משכורת גבוהה מדי, אז הם בוחרים לעשות את זה בדמות הטבה אחרת.

כלים
כרטיסי אוכל
כרטיסי אוכל

 

המשמעות של הטבות לעובדים, דוגמא כרטיסי אוכל אשר מיד בהמשך מה הם מספקים, היא רחבה. ראשית, העובד נהנה פה מהטבה שמוכיחה שהמעסיק חושב שהוא עושה עבודה טובה, הטבה שיכולה לספק לעובד הוכחה שהמעסיק מרוצה ממנו ורוצה שהוא יישאר בחברה, שנית, יש פה דרך למשוך עובדים חדשים לחברה. מקום עבודה שמגייס בעלי מקצוע לתפקידים שונים, רוצה לספק להם הטבות שונות בשביל לגרום להם להצטרף אליהם ולא למקומות אחרים. הטבות שונות יכולות להיות פתרון אידיאלי

עבור מעסיקים, הטבה בדמות כרטיסי אוכל יש להם יתרון נוסף, יתרון כלכלי. ברגע שהם צריכים לבחור איזו הטבה לספק לעובדים שלהם, אז יש להם אופציה לעלות שכר, אך אז הם צריכים לעשות את זה לא רק על בסיס חודשי אלא גם בהתאם לכך לשלם ביטוח לאומי, פנסיה וכדומה. דרך הטבות שונות, בדמות כרטיסי אוכל הם עוקפים את הבעיה מאחר והם לא מחויבים לשלם על כך את כל התנאים הנדרשים, מה עוד שהם יכולים לקבל את הכרטיסים במחירים מוזלים אם הם מבצעים רכישה מרוכזת.

מה זה כרטיסי אוכל וכיצד העובדים יכולים ליהנות מהם?

הרעיון של כרטיס אוכל הוא מאוד פשוט. חברה אחרת מארגנת דילים שונים עם מסעדות, בתי קפה ומקומות אחרים בהם אפשר לאכול או להזמין משלוחים למשרד, פיק אפ או כל דבר אחר. העובד מקבל כרטיס אשר מאפשר לו לאכול בסכומים שונים מבלי שיצטרך לשלם באותם מקומות.

אין מדובר בסכום אינסופי, אלא המעסיק רוכש כרטיסים בסכום מסוים, והעובד יכול להחליט כמה הוא מוציא יום. בדרך כלל נהוג להוציא בין 30 ל-60 ליום, אך זה כמובן תלוי בעובד ויכול להשתנות. במידה והוא מוציא יותר פר חודש, אז הוא משלים מהכסף שלו.

מה היתרונות של כרטיס אוכל?

מבחינה טכנית, העובד יכול לרכוש ארוחות במגוון רחב של מקומות, בין אם מדובר במקומות שנמצאים ליד מקום עבודתו או כאלה שלא, מבלי שהוא יידרש לשלם מעצמו על הארוחה. מכאן אנחנו יכולים להבין, שהוא לא צריך להביא אוכל מהבית.

מעבר לעניין הטכני, העובד נהנה פה מהטבה שמגלמת בתוכה סכום די מכובד (בדרך כלל זה מגיע ל-1000 שקל בחודש פלוס), וכן מאפשרות לאכול במקומות שונים, לשבת עם החבר'ה ממקום העבודה, והכל על חשבון העסק.

המעסיק, כאמור, מרוויח עובדים מרוצים שנהנים מתנאי עבודה טובה ולא ימהרו לחפש מקום עבודה חלופי.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS