רוב האנשים שלא ביקרו בתאילנד לא יודעים רבות אודות הממלכה הדרום-מזרח אסייתית. גם מי שביקרו בה יודעים שביקור אחד או שניים לא מספיקים ויש הרבה מה לראות, לשמוע, ללמוד, לספוג וכמובן - לאכול.

כלים

 

1. מדינה חופשית

תאילנד היא המדינה היחידה בדרום מזרח אסיה שלעולם לא עברה קולוניזציה בידי מדינה אירופאית, למרות שהיו ניסיונות לכך. בצורה הולמת למדי, שמה של ממלכת תאילנד בשפה התאית הוא למעשה "ארץ החופשיים". יש לציין שהיא אמנם לא נכבשה בידי מדינה אירופאית, אך כן נכבשה בידי יפן.

כריתת עצים

חל איסור לכרות עצים בתאילנד המודרנית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהממלכה איבדה כמות אדירה של עצים במאה השנים האחרונות. החלק הצפוני של הממלכה היה מיוער, אך כיום רק רבע מכך נותר.

בנגקוק הבירה

עשירית מאוכלוסיית הממלכה מתגוררת בעיר הבירה. זוהי גם העיר הגדולה ביותר שלה. שמה המלא והאמיתי של העיר ארוך לאין שיעור מהשם המקוצר שאנו מכירים, וכולל 8 מילים ולא פחות מ-176 אותיות. טוב שיש קיצור. בנוסף, מדובר באחת הערים החמות בעולם, אם לא החמה מכולן.

מקדשים בתאילנד

בתאילנד קיימים 40,717 מקדשים בודהיסטיים. רובם המוחלט עדיין בשימוש גם כיום – כ-33,902. בעבר, כל הגברים נדרשו להיות נזירים בודהיסטים בשלב זה או אחר של חייהם, לרבות אנשי המלוכה, ולו רק למשך תקופה קצרה. כיום אין יותר הקפדה על כך.

ממלכת האיים

ממלכת תאילנד מורכבת מ-1,430 איים. סצנות מסרטים הוליוודיים רבים צולמו באיים הללו. לפני ביקור בממלכה מומלץ לבדוק את האיים המומלצים והייחודיים ביותר ואז להיווכח בטיבם בעצמכם.

תאית שפה קשה

בשפה המקומית יש 44 עיצורים ו-32 תנועות. מעבר לכך, יש חשיבות אדירה להגייה של כל מילה. מילים רבות יכולות להיות בעלות מספר פירושים שונים בהתאם לצורה שבה הן נהגות. תאית אכן שפה קשה לזרים.

תאילנדים אוהבים לאכול

כאשר אתם פוגשים אזרח תאילנדי, המשפט הראשון שהוא עשוי להגיד לכם, בתרגום לשפה שלנו, הוא "האם כבר אכלת?". זה עד כמה הם אוהבים לאכול. מעבר לכך, תופתעו לשמוע שהאזרחים המקומיים לאו דווקא מעדיפים להשתמש בצ'ופסטיקס, אלא בסכין ומזלג. ממש כמונו.

קיבלתם טעימה קטנה מתאילנד בשורות הנ"ל, וטעימה גדולה יותר תוכלו לקבל במסעדות התאילנדיות האיכותיות שיש בארץ. להזמנת מקום בבר-מסעדה קאב קם, התקשרו כעת למספר 073-7576830. להזמנת מקום במסעדת התאילנדית - הבית תאילנדי התקשרו ממש עכשיו למספר 03-5178568. המסעדה מציעה עסקיות צהריים שוות, לא תצטערו על כך!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS