המועמד לראשות עיריית כרמיאל ויו"ר תנועת רק כרמיאל משה קונינסקי, הציג בפני פעילי המטה את תכניתו למיצוב כרמיאל כמטרופולין הצפון לתעשייה, מחקר ופיתוח, מדע, חינוך, תרבות וספורט. קונינסקי ציין, "העיר תמוצב כעיר המרכזית בגליל בתחומים רבים במטרה להגדירה כעיר מטרופולין. חזון זה יהפוך את העיר לעיר קולטת תושבים חדשים, קולטת מיזמי תעשייה ומספקת שירותים לתושבי הסביבה"

משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר
משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר

 

תכנית עם חזון. "לצערנו , אין בשלב זה לכרמיאל כל יתרון תחרותי על ערים אחרות. אין לה עוגנים כדוגמת חופי ים, תעשייה מפותחת, אקדמיה או מקומות בילוי ולכן, עלינו ליצור מיתוג חדש. 'להמציא את כרמיאל מחדש' ו'להציב אותה על המפה' כדברי ידידי, חתן פרס ישראל, טל ברודי", אמר השבוע לפעיליו המועמד לראשות עיריית כרמיאל ויו"ר תנועת רק כרמיאל משה קונינסקי.

משה קונינסקי חשף כי, "בהתאם לסקר שעשינו נתפשת כרמיאל בקרב ציבור תושבי המדינה כעיירה רדומה, המוזכרת פעם אחת בשנה עת שמתקיים בה פסטיבל המחולות. רבים לא ידעו לסמן את מיקומה המדויק במפה. עיר בירוקרטית ושמרנית שלא נתפשת כמעודדת ומכניסה תעשייה ויזמים. כרמיאל התנסתה פעמיים בתהליך מיתוג עיר, פעם מותגה כ"עיר המחול" ולפני כשש שנים מותגה מחדש כעיר "לגדול ולגדל בה". שני מיתוגי העיר לא זכו להצלחה, שכן לא הוסיפו ערך מוסף משמעותי לעיר".

לדברי קונינסקי, "עיריית כרמיאל בראשותי תעודד הקמת תעשייה מתקדמת, תוציא לפועל תכנית לשיווק העיר ואזורי התעשייה לתעשיינים, קונצרנים גדולים ומשרדי ממשלה. כל זאת תוך יצירת בסיס מוצק להבאת התעשייה לעיר ועידוד תעשיינים ויזמים להעתיק את מפעלם לעיר או להרחיב פסי יצור. נפעל מהיום הראשון להקמת פארק מדע מחקר ופיתוח". בנוסף, קונינסקי הבטיח, "ניזום בשיתוף יזמים וקרנות הון סיכון הקמתן של שתי חממות טכנולוגיות מדי שנה".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS