קנדה העבירה ביוני האחרון חוק המתיר שימוש בקנאביס בכל רחבי המדינה, מה שהופך אותה למדינה הראשונה ממדינות ה-G7 שעושה צעד כזה. הצעת החוק עברה את בית הנבחרים, בתמיכה של ראש הממשלה ג'סטין טרודו - תומך נלהב בלגליזציה.

קנאביס הופך לחוקי בקנדה
קנאביס הופך לחוקי בקנדה

 

הסנאט הקנדי הצביע 52 מול 29 בעד חוק קנאביס, אשר מאפשר לאנשים מעל גיל 18 לגדל, לקנות, ולהשתמש בקנאביס למטרות בילוי. החוק גם מסדיר את הגידול והמכירה של קנאביס, ושם מגבלות קפדניות על האריזה והגבלת הגידול הביתי לארבעה צמחים בכל פעם. כמו כן, במסגרת החוק החדש תותר נשיאה של עד 30 גרם קנאביס.

ההצבעה הופכת את קנדה למדינה השנייה המתירה שימוש כללי בקנאביס בכל רחבי המדינה. הראשונה הייתה אורוגוואי. קנדה היא הראשונה מבין שבע המדינות המתקדמות ביותר בעולם - הידועות גם בשם G7 - שעושה זאת.

תשע מדינות בארה"ב מאפשרות שימוש חופשי, וכמה מדינות אחרות ב-G7 מאפשרות שימוש למטרות רפואיות. קנאביס רפואי הותר על פי חוק בקנדה כבר בשנת 2001.

חברת New Frontier Data המספקת נתונים אובייקטיביים על שוק הקנאביס, צופה כי היקף המכירות בקנדה יגיע לכ־8.5 מיליארד דולר קנדי כבר במהלך השנה הנוכחית (2018). מדובר על מגמת צמיחה שתלך ותגדל גם בשנים הבאות. המשקיעים ממתינים חודשים ארוכים ללגליזציה בקנדה. עצם ההופעה של הצעת החוק הובילה להשקעות בהיקף חסר תקדים של מיליארדי דולרים בחברות קנדיות הפועלות בשוק הקנאביס.

כיום היצוא של קנאביס מקנדה אינו משמעותי אך קיים צפי כי בעקבות אישור החוק קנדה תהפוך לשחקן מוביל בשוק הקנאביס העולמי. כל זה כמובן גורם למדינות השוקלות לגליזציה, ובכלל זה איטליה, צ'כיה, צרפת, וספרד לבחון בשבע עיניים את ההתפתחות המסקרנת המגיעה מקנדה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS