שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, חנך את הביתן הישראלי בתערוכת אקספו 2010 בשנחאי. הביתן הישראלי הוא הביתן הראשון שנפתח באופן רשמי בתערוכה שנפתחה לפני מספר ימים. בטקס שנערך במקום בהשתתפות המארחים הסיניים הורם הדגל הישראלי בליווי שירת התקווה

בהמשך, ערך שר האוצר ביקור בביתן הסיני, בביתן של שנחאי ובביתן של מרוקו. במסגרת ביקורו בביתן המרוקאי, הביע השר תקווה כי היחסים בין ישראל לבין מרוקו יפרחו גם במישור המדיני וגם במישור הכלכלי. לאחר מכן ביקר שר האוצר בביתן של הודו המוצב גם הוא בתערוכה.

בשעה 16:00, שעון מקומי, גזרו שר האוצר, סגנו, יצחק כהן והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, את הסרט של הביתן הישראלי במסגרת טקס החניכה הרשמי. הטקס, כמו כל יתר אירועי היום, זכו לסיקור תקשורתי נרחב על ידי רשתות טלוויזיה ועיתונים מקומיים. במהלך הימים האחרונים התראיין שר האוצר לכלי תקשורת מקומיים רבים, בעיקר בנושאים כלכליים. כלי התקשורת גילו התעניינות רבה וידע נרחב בנוגע למדינת ישראל, כלכלת ישראל ויתרונותיה הטכנולוגיים של המדינה.

במסגרת האירועים, אף התקיימה מסיבת עיתונאים לפתיחת הביתן הישראלי ונערכה הופעה של הזמר דוד דאור שהשתתף גם הוא בטקס פתיחת הביתן הישראלי.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS