רחל אדטו

(כלכלה צודקת)

בתום דיון סוער, אישרה היום ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של יו"ר הוועדה ח"כ כץ וחברי הכנסת גילאון, ברכה, איציק, חוטובלי, גלאון, גפני ואח', לפיה גיל הפרישה של נשים יישאר 62 עד שנת 2017, וזכויות העמיתים בקרנות הוותיקות לא ייפגעו. החל משנת 2017 יעלה בהדרגה גיל פרישת נשים ל-64 (אלא אם כן הכנסת תחליט אחרת עד אז). הצעת החוק צפויה לקבל את אישור המליאה בשבוע הבא

(חדשות הבריאות )

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "אם תל-אביב וירושלים אינן נדרשות לממן את שירותי הבריאות לתושבי העיר, מדוע נדרשת קרית שמונה עם תקציביה המצומצמים לעשות זאת?"

(חדשות הבריאות )

השבוע נפתח כנס הבריאות ה-5 של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הכנס, אותו מארח פרופ' ח"כ אריה אלדד בכנסת, עוסק השנה בנושאים שבראש סדר היום של מערכת הבריאות והציבור בישראל, כמו שאלת הוצאות הציבור על שירותי בריאות ציבוריים ופרטיים גבוהים מדי והאם הם ימשיכו לעלות?; בעתידה של הרפואה הציבורית עם פריחתה של הרפואה הפרטית בישראל; וכמובן מחאת המתמחים

(הדופק הפוליטי)

יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל תקף הערב (ה') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דבריו שנחשפו בערוץ 2 - "אנחנו בעולם גלובלי, נביא רופאים מהודו". לדברי כבל, "דבריו של ראש הממשלה מוכיחים כי אין לו שום בעיה לחסל את הרפואה הציבורית בישראל." ח"כ ד"ר רחל אדטו: "יחסו האמיתי של שר הבריאות נתניהו למערכת הבריאות התגלה במלוא כיעורו"

(חדשות הבריאות )

ועדת הבריאות של הכנסת קיימה היום (ב') דיון דחוף בפרשת האלטרוקסין. יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד) פתח את הדיון ואמר: "יש לתת פתרון מיידי לחולים הסובלים מתופעות לוואי של התרופה ולאפשר לרופאים המטפלים לתת להם תחליפים, בלי בירוקרטיות מיותרות, כמו אישור רופא מחוזי. עד שהוועדה שהקים משרד הבריאות תסיים את עבודתה יעברו חודשיים לפחות, ומה עד אז?" מנכ"ל משרד הבריאות: "די להיסטריה"

(בארץ)

שביתת הרופאים מגיעה לסיומה: נחתם ההסכם בין הממשלה להסתדרות הרפואית. ח"כ ד"ר אדטו: "במקום בו נכשלה הממשלה, הרופאים הצליחו"

(כלכלה צודקת)

ועדת העבודה והרווחה קוראת לניצולי השואה: פנו בדחיפות למוסד לביטוח לאומי לבירור זכאותכם לגמלת סיעוד

(הדופק הבטחוני)

"מאז תחילת 2011 תקפו תושבי מזרח ירושלים את בית החולים הדסה הר הצופים 43 פעמים". מנהל בית החולים פרופ' שטרן: "חולים נשנקו מגז מדמיע, רופאה התעלפה, אחות נפצעה מאבן"

(הדופק הפוליטי)

ועדת הבריאות קוראת לציבור לנקוט משנה זהירות בבחירת מרפאות כירורגיות פרטיות ובבחירת רופא מנתח. יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, למשרד הבריאות: "מדוע לא מתבצעת פנייה למשטרה כנגד רופאים המבצעים ניתוחים שאינם מורשים לבצע?"

(זכויות האדם)

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה סעיף בהצעת חוק הרפורמה בבריאות הנפש, בניגוד לעמדת קופות החולים