פאינה קירשנבאום

(הדופק הפוליטי)

ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) במכתב חריף לרה"מ בנימין נתניהו: "התערב ואפשר לאוכלוסיות יצרניות לקבל סיוע בדיור בר השגה"

(דעות)

כמעט כל מי שיושב בבית הזה מבין שיש בעיה. אנחנו מרגישים את זה- את ההסתה, את מסע הדה- לגיטימציה, את הפגיעה בכוח ההרתעה של מדינת ישראל. אני רוצה להזכיר רק מספר מקרים- המרמרה, דו"ח גולדסטון, הגשת חומר לבתי משפט בינלאומיים נגד קציני צה"ל. כולנו מרגישים שיש בעיה, אבל קשה לנו להגדיר אותה, להבין מהי הדרך הנכונה לפתור אותה. חסר לנו מידע. לכן הצעתי להקים ועדת חקירה פרלמנטרית

(זכויות האדם)

הצעת חוק חדשה לפיה אדם יוכל להוכיח את יהדותו בפני משרד הפנים בעזרת פסק דין של בית דין רבני עברה היום (ד') בקריאה טרומית ברוב של 37 מול אפס מתנגדים. את הצעת החוק יזם ח"כ איתן כבל בשיתוף עם רבני צוהר והח"כים דוד אזולאי, פאינה קירשנבאום וזבולון אורלב

(הדופק הפוליטי)

בימין זועמים, בשמאל לא מברכים - ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקר ארגוני השמאל, של ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), נפלה היום בהצבעה במליאת הכנסת. השר איתן על דחיית ההצעות להקמת ועדות חקירה פרלמנטריות: "מדינת ישראל יצאה נשכרת מתוצאות ההצבעה"

(דופק החינוך)

וועדת המשנה לביטוח ושוק הון בנושא חינוך פיננסי נשארה מיותמת היום מנציגי המשרד האחראי- האוצר, לאחר שזה החרים את דיוני הוועדה. ח"כ פאינה קירשנבאום, יו"ר הוועדה: " בכוונתי להגיש הצעת חוק הקובעת לוח זמנים ותקציבים קשיחים לקידום החינוך הפיננסי, על מנת לחייב את האוצר להניע את הפרויקט"

(ביטוח)

חוק האופנועים להורדת מחיר ביטוח החובה לאופנוענים, אותו יזמה ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אושר לקריאה ראשונה בוועדת הכלכלה. ח"כ קירשנבאום: "מחיר ביטוח החובה לאופנועים שערורייתי, על חברות הביטוח לוותר על חלק קטן מרווחיהן העצומים לטובת עידוד כלי תחבורה זמין וזול לצעירים"

(הדופק הפוליטי)

ח"כ פאינה קירשנבאום: "העלאת גיל הפרישה לנשים הינה "קזוס בלי" (עילה למלחמה) מבחינתה של סיעת ישראל ביתנו. הסיעה תילחם בכל האמצעים העומדים לרשותה, על מנת שגיל הפרישה לא יועלה, אף לא ביום אחד." כך אמרה ח"כ קירשנבאום לאחר שישיבתה האחרונה של הוועדה לבחינת העלאת גיל הפרישה נסתיימה היום בפיצוץ, לאחר שהתברר כי בכוונת הוועדה להמליץ על העלאת גיל הפרישה לנשים לגיל 67

(זכויות האדם)

הצעת חוק המזונות – הבטחת תשלום עברה בקריאה טרומית. ח"כ חנין: " לא הגיוני שבגלל שאישה יוצאת לחו"ל ילדיה לא יקבלו את המזונות שמגיע להם"

(הדופק הפוליטי)

ח"כ פאינה קירשנבאום מוחה על התבטאויותיה של מנכ"ל הביטוח הלאומי בנוגע להעלאת גיל הפרישה לנשים: "איני יודעת אם דומיניסיני התנסתה בעבודה שוחקת בכדי לקבוע כי אין השלכות לעבודת נשים עד גיל 64"

(הדופק הפוליטי)

ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) בשבתרבות בבאר שבע: "יציבות הקואליציה תיקבע על פי שני נושאים: המדיני והחברתי. בתחום המדיני לא נסכים לקבל פשרה טריטוריאלית, בשנתיים הקרובות לפחות. כל פשרה כזו הינה בגדר התאבדות למדינת ישראל."