עובדי קבלן

(כלכלה צודקת)

אלון פילץ, בעלים ומנכ"ל משותף של דיזנגוף סנטר שקלט את עובדי הקבלן בסנטר להעסקה ישירה, זועם על החלטת עיריית אלעד לחייב עובדי קבלן לענוד אזיקים אלקטרוניים. פילץ המתמודד בימים אלו בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה לכנסת דורש משר הפנים להדיח את ראש עיריית אלעד שלטענתו מנסה "להחזיר את העבדות"

(דופק החינוך)

השדולה להעסקה ישירה קיימה היום כנס חירום בכנסת נגד הפרטת מערכת החינוך ולעצירת המכרז להארכת יום הלימודים באמצעות חברות קבלן. ח"כ דב חנין: "הגיע הזמן שכל עובדי מע׳ החינוך, מהמורים דרך אחיות בתי הספר ועד עובדי התחזוקה והשומרים, כולם יהיו עובדי המערכת הציבורית עם זכויות מלאות!". הסטודנטים שמיועדים להיות מורים במכרז: ״לא מוכנים להיות מורי קבלן״. לילי בן עמי, המטה להעסקה הוגנת של מורות ומורים "לא מיישמים צדק חברתי בכלים של עוול חברתי"

(כלכלה צודקת)
ח"כ איתן כבל (מפלגת העבודה)

ח"כ איתן כבל, המתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות נשא הערב את הנאום המרכזי בעצרת לציון האחד במאי שנערכה בכיכר רבין. כבל פרס בפני הקהל שורת התחייבויות הנוגעות להסתדרות ביום שאחרי הבחירות שיערכו ב-22 במאי. בין היתר התחייב כבל להקים צוות מומחים לכלכלה ויחסי עבודה שיציגו תכנית חומש למיגור תופעת עובדי הקבלן "ושיטות העסקה מעוותות אחרות כמו דור ב'"

(הדופק הפוליטי)

הישג במאבק עובדי המזנון לצד אי וודאות לטווח הקצר: בתנאי המכרז הבא יאסרו הפיטורים בפגרה. ח"כ חנין: "הכנסת צריכה להוות דוגמא למערכות הציבוריות בישראל ביחסה לעובדיה". העובדים יפגינו מחר בצהריים בדרישה למנוע את פיטוריהם ויקיימו שביתה בשעת ארוחת הצהריים

(כלכלה צודקת)

ועדת הכספים דורשת מהממשלה לגנוז את תכנית ההפרטה של גנזך המדינה, כך הודיע יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני, בעקבות דיון מהיר שהתקיים על פי בקשתו של ח"כ ד"ר נחמן שי

(דופק החינוך)

השדולה להעסקה ישירה בכנסת תקיים מחר (ד') כנס חירום בנושא הפרטת שירותי בריאות התלמיד. ח"כ חנין: העסקת האחיות כעובדות קבלן פוגעת בזכויותיהן ומפקירה את בריאות התלמידים". למרות כשלון ההפרטה והפגיעה האנושה בשירותי בריאות התלמיד, משרד הבריאות ממשיך לספקו על ידי עובדי קבלן

(הדופק הפוליטי)

המשנה לרה"מ, סילבן שלום במועדון המסחרי והתעשייתי: בעיית עובדי הקבלן היא רצינית ויש לפתור אותה בהקדם

(הדופק הפוליטי)

חברי הכנסת פונים במכתב לראש הממשלה בדרישה להעברת עובדי הקבלן במגזר הציבורי להעסקה ישירה. ח"כ חנין: "מעבר להעסקה ישירה במע' הציבורית הוא מעשי, אפשרי ואפילו יחסוך כסף"

(בארץ)

ההסתדרות הגישה היום לביה"ד הארצי לעבודה בקשה לחדש את איום השביתה הכללית במשק למען עובדי הקבלן. בבקשת ההסתדרות נכתב כי "לא עלה בידי הצדדים להגיע להסכמות וישיבה מכרעת שהתקיימה אתמול בדרגים הגבוהים ביותר הסתיימה אף היא במבוי סתום. אשר על כן אין עוד מנוס מהפעלת הסכסוך וצעדים ארגוניים"

(בארץ)

התפוצצה הפגישה שכינס עיני בעניין עובדי הקבלן: ההסתדרות תבקש מחר מביה"ד לחדש את השביתה במשק. הפגישה התפוצצה לאחר שנציגי משרד האוצר הודיעו שאינם מוכנים להעסקה ישירה של עובדי הקבלן ובייחוד של עובדי הניקיון. עיני: "הפגישה היום הוכיחה כי ההחלטה שלא לאפשר להסתדרות להשתמש בנשק השביתה תוקעת את המו"מ"