משרד הבריאות

(חדשות הבריאות )
הרגלי התזונה בחברה הערבית

למעלה מ-200 איממים ממסגדים בדרום הארץ ומרכזה מצטרפים למאמצים של ועדת אסדרת המזון של משרד הבריאות כדי לשנות את הרגלי התזונה בחברה הערבית. תפילת יום שישי הקרובה תוקדש לנושא! איך משפיעים על הציבור הערבי לצרוך פחות סוכר? התשובה היא דרך אנשי הדת.

(חדשות הבריאות )

חיסוני השפעת בבתי הספר: רק 60% מהתלמידים הסכימו להתחסן במהלך דיון בסוגיה ציינו נציגי משרד הבריאות כי ב-90% מהמקרים הסיבה לאי החיסון הייתה סירוב ההורים. יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יפעת שאשא ביטון: "ההסברה לוקה בחסר. על משרדי הממשלה וקופות החולים להגדיל את המודעות - להבהיר לציבור שמדובר במחלה הגורמת למקרי מוות בעולם המערבי"

(חדשות הבריאות )
ח"כ גרמן על התלמדות מוהלים באוכלוסיות מוחלשות  "גזענות מכוערת"

ח"כ גרמן על התלמדות מוהלים בתינוקות מאוכלוסיות מוחלשות: "גזענות מכוערת; הסמכת מוהלים חייבת להתבצע ע"י משרד הבריאות" חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) אמרה היום (שני) בדיון בוועדת העלייה והקליטה בעקבות תחקיר "כאן", שחשף כיצד חסרי ניסיון מתנסים בברית מילה על תינוקות מאוכלוסיות מוחלשות בדרכם להיות מוהלים, כי "מדובר בגזענות מכוערת, ואסור לנו לכסות על זה".

(חדשות הבריאות )
מימין לשמאל: דקלה אהרון כתבת בריאות רשת ב' ; ד"ר מנואל כץ (מ"מ רופא מחוזי דרום משרד הבריאות); ד"ר אהוד דודסון (מנכ"ל המרכז הרפואי סורוקה); יוהן אטלן (מנכ"ל מועצת הנגב); טלאל אלקרינאוי (ראש העיר רהט); וד"ר ר'אניה עוקבי (מומחית למיילדות ולגינקולוגיה, חברת הועד המנהל - אג'יק - מכון הנגב).

סערה בכנס רהט: "הנגב בפני משבר בתחום הבריאות" לפי הערכות בכנס רהט-אג'יק מכון הנגב נמצא לקראת משבר בריאות בעקבות מחסור ברופאים.

(חדשות)

תחקיר גלי צה"ל חשף אמש כי מטופלי הקנאביס הרפואי אינם נקלטים בבתי החולים ואינם רשאים להביא עימם לבתי החולים את הקנאביס אותו קיבלו ברישיון. חברת ונקו, עסק חברתי לקידום לגליזציה, פנתה בעניין לשר הבריאות.

(חדשות הבריאות )
ביה''ח בני ציון

הציבור מוקיר את ביה"ח בני ציון. סקר של משרד הבריאות שנערך לראשונה בארץ, בדק את שביעות הרצון מחדרי המיון בישראל ומתבסס על מטופלים שביקרו בחדרי המיון והשתחררו או התאשפזו. הסקר נערך בין החודשים מאי-אוגוסט 2015 ומבין הנושאים שנבדקו בשאלון: שביעות רצון כללית, נכונות להמליץ על חדרי המיון, יחס הצוותים המטפלים, מתן מידע ובהירות ההסברים, זמני המתנה ועוד.

(מאמרים)

לאור ההצהרות של ליצמן, הדיונים, הכותרות והבלבול - ד"ר ברקת שיף קרן, רופאת כאב במקצועה - עושה לכם סדר סביב כל רפורמת הקנאביס של ליצמן

(הריון ולידה)
חה״כ איילת נחמיאס ורבין, יו״ר שדולת המשפחה הישראלית

חה״כ איילת נחמיאס ורבין, יו״ר שדולת המשפחה הישראלית, בעקבות ריבוי מקרים של ״מוות בעריסה״ :״זאת היא טרגדיה קשה למשפחות, ולפחות חלק מהמקרים יכלו להימנע אם היה יותר מידע נגיש להורים."

(חדשות הבריאות )

התחרות בין קופות החולים במרכז מובילה לגרעונות אותם משלמים עם כסף שמיועד לתושבי הדרום: כידוע, קופות החולים השונות בישראל מקבלות את מרבית התקציב השנתי שלהן ממשרד הבריאות. לצורך חלוקה נכונה והוגנת הוקמה בשנת תשנ"ד 1994 ועדה בשם ועדת הקפיטציה. הועדה יצרה נוסחה שלוקחת בחשבון שני פרמטרים – גיל ומקום מגורים כמו מס' מבוטחים, גילם, פיזורם ועוד. על פי רוב, מדובר בחלוקה הוגנת. הבעיה מתחילה בחלוקה הפנימית של כל קופה וקופה

(חדשות הבריאות )

החקלאים תובעים לממש באופן מיידי את החלטת הממשלה מלפני שנתיים. העדר תחרות בענף פוגע ב-22 אלף החולים הנזקקים לקנאביס רפואי.