להקת המחול של יעל פלכסר וניק סנדילנד (בריטניה) מגיעה ארצה לפרויקט הופעות, במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי של המופע החדש The Living Room. המופע יועלה בתיאטרון תמונע בתל אביב. בנוסף יתקיימו הרצאות וסדנאות שיפתחו צוהר לעבודת הלהקה המשלבת מחול ומיצב דיגיטלי ואופן היצירה הייחודי לה

כלים

הכוריאוגרפית יעל פלכסר ואמן המיצבים הדיגיטליים ניק סנדילנד חיים ועובדים בבריטניה. להקתם יוצרת מופעי מחול לבמה, לצד מיצבים דיגיטליים לגלריות ומתחמים ציבוריים. הלהקה מעלה הפקות מחול ומיצב עצמאיות זה 15 שנה, וכן יצרה בהזמנה מופעים חיים ודיגיטליים, לפסטיבלים ומוסדות כמו פסטיבל המחול הבינלאומי של Woking, פסטיבל המחול הבינלאומי E-Werk בגרמניה ומרכז Southbank וSadler's Wells- בלונדון.

יעל זכתה בפרס Jerwood היוקרתי לכוריאוגרפיה והיא אמנית הבית של פסטיבל המחול הבינלאומי של Woking בבריטניה. מלבד עבודתה במסגרת להקתה יעל יוצרת עבודות ללהקות אחרות, ביניהן להקת תיאטרון המחול של סקוטלנד, להקת המחול Ludus, Bewegungs Art, להקת Edge של הPlace- ומרכז Laban.

ניק סנדילנד יוצר בלונדון, אירופה ודרום אסיה, ומציג בתיאטראות, גלריות ומקומות לא קונבנציונליים. סרטיו הוקרנו ברחבי העולם ומשודרים בקביעות בטלוויזיה הבריטית (Channel 4). ניק שיתף פעולה עם הכוריאוגרפית Rosemary Lee, להקת Candoco והאמן הבין-תחומי Gary Stevens.

The Living Room הוא ריקוד אינטימי המתרחש בְּמה שנראה כמו סלון או חדר חזרות. הרקדנים מפריעים או עוזרים לכאורה זה לסוֹלוֹ של זה, ומאכלסים יחד חלל מגורים דמיוני. היצירה נמצאת על קו התפר בין הבמה למציאות, ומהווה מעין תמונת מצב של הרקדנים ביצירה ומחוצה לה. המופע משלב בין מוזיקה חיה, טקסטים, הומור יבש וריקוד מהיר וטעון רגשות.

כוריאוגרפיה: יעל פלכסר. מוזיקה חיה: קרני פוסטל. דרמטורגיה: Gary Stevens. רקדנים ושותפים ליצירה: Lindsey McConville, Aya Kobayashi, Luke Birch, ,Aneta Szydlak Hanna Martin. תאורה: Micahel Mannion.

הפרויקט בתמיכת תוכנית BI ARTS, תוכנית חילופי התרבות של המועצה הבריטית, משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט. הוא כולל שיתוף פעולה מיוחד עם להקת המחול " "תל אביב">תל אביב " בניהולם של יערה דולב ועמית גולדנברג, והמוזיקאית קרני פוסטל. שני רקדנים מלהקת המחול " "תל אביב">תל אביב " יופיעו באופן חד-פעמי בגרסת המופע The Living Room שתועלה בארץ.

The Living Room הוא היצירה המשותפת השלישית של יעל פלכסר וקרני פוסטל, המשתפות פעולה מאז 1995. יצירה זו כוללת מוזיקה חיה, וקרני אף תופיע עם הלהקה בסיבוב הופעות בינלאומי במהלך 2010.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS