אין זה פשוט בימינו למצוא בית עסק בודד שאין בו מחשב ומדפסת. אנו נוהגים להדפיס הרבה מסמכים, לצרכי עבודה ולימודים, מה שמעלה את הביקוש למדפסות טובות באופן תמידי – מדפסות שישרתו אותנו משך זמן רבה. אך יש לזכור, כי עלות דיו של מדפסות היא גבוהה; על כן, רבים יעדיפו לרכוש מדפסות לייזר.

כלים

טונר למדפסת – במה מדובר

טונרים זולים מיועדים למדפסות לייזר. המדובר באבקת צבע העשויה חומר פלסטי. ההדפסה באמצעות מדפסת הלייזר מתאפשרת על-ידי קרני לייזר בגוף המדפסת, המעבירות מטען חשמלי, ומושכות את אבקת הטונר, תוך תנועת סיבוב של הצילינדר. טונר עולל חלקיקים של אבקה, הנצמדים לנקודות הצילינדר הטעונות, לכדי יצירת העתק אבקתי על הצילינדר. בדרך זו, מתאפשרת הדפסת תמונות ומסמכים שונים. מדוע נעשה שימוש בטונר ולא בדיוק? כיוון שטונרים זולים יותר לעומת מחסניות דיו. אלו הזקוקים להדפסות רבות, עדיף שירכשו טונרים זולים, ולא דיו. הזרקת דיו מיועדת עבור אלו הממעטים להדפיס; אך אלו העושים זאת תכופות, הן בעסק והן בבית, מומלץ להם שירכשו מדפסת לייזר, שעבודתה יעילה יותר, וכדאיותה הכלכלית טובה יותר, מזו של מדפסת דיו.

איכות הדפסה מעולה

מדפסות לייזר מאפשרות איכות הדפסה מעולה, לעומת מדפסות דיו. כמו כן, טונרים זולים יסייעו לכם לחסוך באופן ניכר. מדפסות לייזר מדפיסות במהירות רבה יותר בהשוואה למדפסות דיו, וכן – תחזוקתה היא קלה וזולה יותר. טונר בודד יספיק להדפסות רבות. יתר על כן, מדפסות לייזר הן בפירוש אמינות יותר ממדפסות דיו, כך שבסל הכל, רכישת מדפסות לייזר תהינה השקעה טובה יותר לטווח הרחוק. תוכלו לרכוש טונרים זולים עבור רוב המדפסות הקיימות כיום בשוק, מתוצרת: Canon, IBM, OKI, Samsung ועוד.

אבקת הטונר

כאמור, טונרים זולים מכילים אבקת טונר, ולאחר תקופה מסוימת, יש להחליף את הטונרים, בכדי לאפשר המשך הדפסה באמצעות טכנולוגיית הלייזר, באם מדובר בהדפסת צבע או בהדפסת שחור לבן. יצויין, כי לעומת מדפסות הזרקת דיו, הטונר במדפסות לייזר, באם בצבע ובאם בשחור-לבן, ישמש לזמן רב, ולהדפסות רבות – מה שמהווה את היתרון הבולט ביותר שלו. טונר בודד עשוי להספיק לאלף הדפסות ומעלה.

מחיר גבוה, אך משתלם

מכאן ניתן להבין את המחיר הגבוה יחסית של מדפסות לייזר, ביחס למדפסות דיו. טונרים זולים חדשים, למדפסות לייזר, ניתנות להזמנה מראש, ואף מומלץ לעשות זאת בטרם ייגמר הטונרים, בכדי שההדפסה תוכל להימשך ללא הפרעה. יצוין כי אבקת הטונרים אינה מומלצת לשאיפת אדם, וכן מיכל האבקה אינו בריא במיוחד לסביבה, כיוון שהוא כמעט ולא מתכלה (עבור ייצורו משתמשים בנפט, המזהם את הסביבה, כידוע לכל); מסיבות אלו, את תהליך החלפת הטונר יש לבצע בזהירות מרבית. עדיף להזמין טונרים זולים ממוחזרים, שהם, למעשה, מיכלי טונרים שהתרוקנו ומולאו מחדש.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS