בג"צ דחה השבוע דרישה של האיגודים המקצועיים בשוק ההון לבטל איסור ביטוח ושיפוי מקצועי כנגד האכיפה המנהלית. כלומר - בעל רישיון פיננסי (כמו יועצי השקעות) אינו יכול לבטח עצמו כנגד קנסות של רשות ניירות ערך גם על פעולות שעשה בתום לב. בעקבות זאת, נוסדה בימים אלו "לשכת יועצי השקעות"

כלים

האיסור לערוך ביטוח או שיפוי מפני הסנקציות של הוועדות המינהליות פוגע באופן קשה בחופש העיסוק ובזכויות חוקתיות נוספות כמו זכות הקניין והזכות לשוויון. האיסור הגורף הוא חסר תקדים בעולם, שכן הוא מתייחס גם להפרות שבוצעו בתום לב.

הקושי שמעורר האיסור על ביטוח ושיפוי בולט באופן מיוחד כשמביאים בחשבון שהוא חל גם על יחידים, לרבות עובדים שכירים שאינם בכירים. בעקבות זאת, נוסדת ממש בימים אלו "לשכת יועצי השקעות" (בקיצור לשכת יו"ש) שתאגד את כל בעלי הרישיון הפיננסי בישראל. כיום ישנם כ 10,000 בעלי רישיון (מנהלי תיקים, יועצי השקעות, יועצים פנסיונים, משווקי השקעות).

"מטרת האירגון הינה לקדם את מקצועות השרות הפיננסי ואת החינוך הפיננסי בישראל. אנו רואים את בעלי הרישיון הפיננסי כמחנכים הפיננסים של הציבור בישראל." אומרים המייסדים.

הלשכה תפעל לשינוי החוק כך שיתאפשר ליועצי השקעות ולכל בעלי הרישיון הפיננסי לקבל ביטוח מקצועי מקיף. האירגון אינו למטרות רווח ואינו גובה דמי חבר.

נכון לעכשיו הצטרפו כ 500 יועצים ובעלי רישיון אחרים ליוזמה (בפייסבוק ובמיילים) וזאת רק יומיים לאחר ההשקה. את הקמת הלשכה מובילים מר אודי אלוני ועו"ד נועם שפלטר. אודי אלוני הינו בעל רישיון פיננסי והינו מבעלי האתר והמגזין המקצועי ליועצים ומנהלי תיקים- "FUNDER""פאנדר".

מר אודי אלוני ישמש כיו"ר זמני עד אשר יתכנסו מוסדות הלשכה ויקיימו בחירות ליו"ר קבוע. עו"ד נועם שפלטר הינו מבעלי "מכללת אורין שפלטר" הפועלת בתחום הכשרת יועצים לבחינות הרשות לניירות ערך. לאתר הלשכה: http://www.yoatzim.funder.co.il

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS