חברי הכנסת

(הדופק הפוליטי)
גרמן: ראש הממשלה, לאחר קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה, מבקש 180 מיליון ₪ למימון חצי מרכישת מטוס פרטי . צילום: אלעד גוטמן

חכ גרמן: "פני הדור כפני הכלב, ופני התקציב המונח לפנינו כפניה הכושלות של הממשלה" "מאות מיליוני השקלים שחולקו לחברי כנסת על מנת שיצביעו בעד התקציב, הם עוד ביטוי חסר בושה לעיסוק של פוליטיקאים בעצמם ובהישרדותם על חשבון הציבור.

(הדופק הפוליטי)
חברי סיעת 'יש עתיד', החליטו לוותר גם השנה, על תוספת שכר הח"כים

חברי סיעת 'יש עתיד', החליטו לוותר גם השנה, על תוספת שכר הח"כים שצפויה לעלות שוב בחודש הבא במאות שקלים "זה לא מוסרי ולא ראוי. זה כסף של הציבור" " נבחרנו לשרת את הציבור לא לחיות על חשבונו" חברי הסיעה יתרמו את הכסף ולא יחזירו אותו לקופת המדינה: "נתרום את הכסף לארגונים שיוכלו לסייע לאזרחים שהמדינה לא משקיע בהם. אם הכסף יחזור לקופת המדינה הוא לא יגיע לציבור.

(הדופק הפוליטי)
 יו"ר וועדת השקיפות, הח"כ סתיו שפיר

שפיר "פקידי האוצר מבזים את הכנסת ומפחדים להראות לציבור את התקציב" ח"כ שפיר עצרה היום דיון בוועדת השקיפות מאחר והמוזמנת המרכזית לדיון, החשבת הכללית במשרד האוצר, בחרה בהפתעה שלא להגיע אליו.

(כלכלה צודקת)
מימין לשמאל: מיכאל ביטון ראש עיריית ירוחם, שירה ברגמן אגף התקציבים באוצר, סלימאן אלעמור סמנכ"ל אג'יק, אמיר אייל סמנכ"ל סודה סטרים, איבראהים נסאסרה מנכ"ל קבוצת להב ושירה להב.

הבוקר נפתח באזור התעשייה החדש "עידן הנגב" כנס בנושא שיוויון הזדמנויות בנגב המאורגן ע"י אג'יק - מכון הנגב. הכנס נערך לציון השקת אזור תעשייה יהודי-בדואי המשותף לעיריית רהט והמועצה האזורית בני שמעון ובהשתתפות בכירים כגון ח"כ איימן עודה, פרופ' אבישי ברוורמן, לשעבר שר המיעוטים, יאיר סרוסי – יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, ד"ר אהוד דודסון - מנכ"ל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, ראשי רשויות ואחרים

(הדופק הפוליטי)
יאר לפיד בסיור עם אנשי השומר החדש. תמונות: דוברות

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, קיים היום סיור מיוחד ומפגש עם אנשי "השומר החדש" בקיבוץ גלעד במועצה האזורית מגידו בצפון, כדי ללמוד מקרוב על הצרכים והבעיות איתם מתמודדים החקלאים. לפיד: ״השומר החדש״ לא הוקם מפני שהם רוצים לקחת את החוק לידיים, אלא מפני שמדינת ישראל הרימה ידיים.

(הדופק הפוליטי)

דב חנין בפתיחת מושב החורף של הכנסת: 'חוק 'שלנו' הוא החוק היחיד שעבר השבוע'. לדבריו, 'מושב החורף של הכנסת החל השבוע ביוזמה חסרת תקדים של ראש הממשלה נתניהו להחרים את כל חברי הכנסת מהרשימה המשותפת לאורך כל השבוע'.

(הדופק הפוליטי)

ח"כ ד"ר ענת ברקו: הזזת הסכו"ם במזנון – כמו להפריד את המחסנית מהנשק.  סערה בכנסת בעקבות הידיעה של אריק בנדר ב"מעריב" ולפיה הועברה עגלת הסכו"ם במזנון הכנסת מהמסדרון הציבורי אל עבר הקופות מחשש לפיגוע דקירה ספונטני

(הדופק הפוליטי)

גבאי בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב ל'קול ברמה': פוליטיקאים הבטיחו לי כי אם בית הכנסת יהרס הם יפילו את הממשלה* גבאי בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב הרב דוד ארוש קורא לראש הממשלה למנוע את הריסת בית הכנסת בעקבות פסיקת בג"צ בעניין.

(הדופק הפוליטי)
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה:'יש להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין הסתה ולשון הרע'

(הדופק הפוליטי)

ח"כ מוטי יוגב לרדיו 'קול ברמה' על הר הבית: מחובתנו לא להדליק את הלהבות חבר הכנסת מוטי יוגב מצדיק את הוראת ראש הממשלה למשטרה לאסור על כניסת חברי כנסת להר הבית.


בראיון לתוכנית 'שמונה עד עשר' עם מרדכי לביא ברדיו 'קול ברמה' הבוקר (ה') אמר יוגב:

"אין ספק שהר הבית היה שלנו ויהיה שלנו כשיבנה בית המקדש במהרה בימנו, זו סוגיה שצריך לנהוג בה בענווה גדולה וביראת קודש."

לא מעט מהרבנים וגם הרבנות הראשית ואחרים מונעים את עצמם למרות הקשר החם והתפילות להר הבית, בית המקדש שיבנה, לעלות היום להר ולנגוע בקצהו ולראות אולי לא עין בעין אבל קרוב לעינו של ראש הממשלה הסוגיה הזאת כסוגיה שגדולה עלינו ומחובתנו לא להדליק" את הלהבות שהם אלה שהזינו את ההסתה והשנאה האחרונה וגם בעבר." אמר יוגב.