סטודנטים מכל רחבי הארץ החליטו כי אינם מוכנים לשתוק עוד לנוכח העוול הנעשה לעובדי הקבלן באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים ברחבי ישראל. האוניברסיטאות מעסיקות עובדים דרך חברות קבלן ובכך מאפשרות את ניצולם המתמשך והפרה בוטה של זכויותיהם

כלים
הסטודנטים קוראים לאוניברסיטאות ולשר החינוך בפרט לעבור להעסקה ישירה של כלל העובדים שהועסקו עד כה כעובדי קבלן במוסדות להשכלה גבוהה בארץ.

מאבק זה של הסטודנטים כבר השיג הישגים לא מבוטלים באוניברסיטה העברית: החודש עובדי חברת "סער" מקבלים לראשונה חלק משמעותי מהזכויות המגיעות להם: העובדים החמושים מקבלים 27 ש"ח לשעה כשכר יסוד, ולא 21 ש"ח., קבלת שעות נוספות, הבראה, דמי חג, ביטול גביית "דמי חבר" וגביית "דמי טיפול" כנדרש והפסקת פיצול השכר.

ביום רביעי הקרוב, בשעה 15:00, יפגינו סטודנטים מכל רחבי הארץ מול רחבת משרד החינוך בירושלים יחד עם אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית והתאחדות הסטודנטים הארצית, למען העסקה ישירה בכל הקמפוסים.

עפרי רביב, יו"ר אגודת הסטודנטים: "אנחנו פועלים להפסקת העושק של עובדי הקבלן באוניברסיטה ובכלל. הדרך היחידה לסיים את העושק שנמשך שנים היא מעבר האוניברסיטה לתעסוקה ישירה של כלל עובדיה. למרות מנגנוני הפיקוח שהוקמו ומאמצים מצד האוניברסיטה, הניצול עדיין נמשך. אגודת הסטודנטים לא תפסיק את מאבקה עד שאחרון העובדים באוניברסיטה יזכה לכל התנאים להם הוא זכאי ולמילוי כל זכויותיו."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS