דו קיום

(הופעות ואירועים)

קונצרט יהודי – ערבי משותף ראשון מסוגו בהשתתפות שרת התרבות, מירי רגב, יערך תחת כיפת השמים בחאן חילו. הקונצרט מתקיים לרגל השקת מרכז חדש ללימוד מוזיקת המזרח הערבית והיהודית, שמושך אליו גם אמנים מחו"ל המגיעים לשיעורים. השירים, שחלקם נכתבו במיוחד לארוע, מדגימים את הקרבה של סגנונות השירה והפיוט בשתי השפות

( מתגייסים למען הקהילה)
 נשיא המדינה ורעייתו ארחו היום את חברי פרויקט 'אחי ישראלי'- במסגרתו התארחו בקהילות שונות ברחבי הארץ המייצגות את השבטים השונים בחברה הישראלית2016

לקראת סוף מסעם, נשיא המדינה ורעייתו ארחו היום את חברי פרויקט 'אחי ישראלי'- במסגרתו התארחו בקהילות שונות ברחבי הארץ המייצגות את השבטים השונים בחברה הישראלית. נשיא המדינה : "כשאתם נפגשים יחד עם כל המגזרים - יש תקווה ישראלית ואנו שמחים לפגוש אתכם כאן בסיום פרויקט שהוא רק התחלה"

(בארץ)
ראש מועצת בני שמעון סיגל מורן, וראש עיריית רהט, טלאל אלקרנאווי

ראשי הרשויות ביקרו את הפצועה מן הפיגוע ברהט: ראשת מועצת בני שמעון, ראש מועצת רהט קיימו ישיבת מועצה משותפת וביקרו את פצועת הפיגוע מאתמול, שלומית גונן. " לצערי הרב המסרים שמגיעים מהנהגת המדינה אחרי פיגועים הם מסרים מפלגים. ערביי ישראל הם אזרחי ישראל בדיוק כמונו"

(הדופק הפוליטי)

בעקבות הפיגוע המזעזע בתל אביב, קרא יניב שגיא, מנכ"ל גבעת חביבה, לחזק את התמיכה בחזון החברה המשותפת. "החברה הערבית שואפת בעיקרה לאזרחות ישראלית שמושתתת על שוויון ושותפות עם אזרחי ישראל היהודים. שותפות של מיעוט ערבי עם רוב יהודי על בסיס שוויון - זו המטרה", אמר שגיא.

( מתגייסים למען הקהילה)

ארגון רוטרי העניק בסוף השבוע שעבר את מגן הסובלנות ליו"ר "קשת", יוסי פיטוסי מעכו. פיטוסי, פעיל בארגון רוטרי ונשיא הארגון לשעבר בסניף המקומי קיבל את המגן במסגרת פעילותו לדו קיום ולקירוב לבבות בין יהודים וערבים בעיר

( מתגייסים למען הקהילה)

בתערוכה יוצגו ויימכרו עבודות של טובי האמנים בישראל וההכנסות יוקדשו להשמה במקומות עבודה של נשים ערביות ולקידום פעילות כלכלית, חברתית ותרבותית במסגרת פרויקט נשים ועבודה של ארגון העובדים מען. השנה התערוכה היא בשת"פ עם סטודנטים מקורס אוצרות במחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר.

(דופק החינוך)

עשרות מנהלי בתי ספר יהודים וערבים : "קוראים למנהיגים הדתיים, האינטלקטואליים והפוליטיים בארץ, יהודים וערבים, להשמיע קול מתון וממתן, מרגיע ומגשר".

(דופק החינוך)

בעקבות הפרסום הבוקר כי מספר ראשי ערים הוציאו הוראה למנוע כניסתם של עובדים ערבים לבתי הספר בשעות בהן נמצאים תלמידים בבתי הספר, אומרים אמנון בארי סוליציאנו וד"ר ת'אבת אבו ראס, מנכ"לים שותפים ביוזמות קרן אברהם: "דגל שחור מתנוסס מעל ההוראה הבלתי חוקית של ראשי הערים.

(הדופק הבטחוני)

הנשיא ריבלין בברכה לבני הנוער: "בניית האמון בין יהודים לערבים היא משימה של כל מי שהארץ יקרה לו. אסור שמחנה אחד ייקח עלייה בעלות ויכתיב את דרכה ואת שפתה, כפי שאסור שמחנה אחר יתחמק מלשאת באחריות. העובדה כי נושא זה הפך למזוהה עם מחנה פוליטי - טראגית ".  נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "בני נוער פלסטינים וישראלים כיום חיים וגדלים כמעט בלי סיכוי להכיר זה את זה. כולנו נועדנו לחיות ביחד בארץ הקודש"

(בארץ)

ביום שבת הקרוב ( 14.4 ) בשעה 20:30 יחגגו במועצה המקומית בית אריה-עופרים את חגיגות המימונה המסורתיות * השנה צפויים להשתתף גם אורחים מהכפר הפלשתיני הסמוך * ראש המועצה המקומית בית אריה-עופרים, אבי נעים:"זה ביטוי לדו קיום ויחסי שכנות המבוססים על כבוד הדדי"