פסטה בלרינה. צילום: קונספיטק

רשת קפה ביגה משתפת את המתכון לפסטה בלרינה הנהדרת שכולם אוהבים. רשת קפה ביגה מעניקה מתכון להכנת פסטה בלרינה לגדולים ולקטנים. פסטה ידועה כמאכל אהוב על כולם וקל להכנה, אך אם זאת ישנה נטייה ליחס אותה לאוכל עתיר שומנים. אך זוהי סברה שאינה נכונה, שימוש בחומרי גלם איכותיים ופסטה מחיטה מלאה היא ארוחה אהובה.

קרא עוד...

מתכון רול ספרדי

רשת קפה גרג מעניקה מתכון לבוקר בניחוח ספרדי, הרשת הידועה כרשת הדוגלת בשימוש חומרי גלם איכותיים טבעיים, ומגוון ארוחות הבוקר המגוונות שלה מעניקה גוון בניחוח ספרדי לארוחת הבוקר שלך בליווי מתכון למנת הרול הספרדי שלה.

קרא עוד...

צילום: אפיק גבאי

רשת טיב טעם מעניקה מתכון מן המעמקים - רשת טיב טעם מעניקה מתכון דניס צלוי ממולא לימונית ולימון בריא ופשוט להכנה. לאחר שיסתיימו חגיגות הפורים העמסנו סוכרים, פחמימות ואלכוהול ולא חסנו על גופנו זה הזמן לאזן אותו שוב לפני חג הפסח הקרב ובא.

קרא עוד...

צילום: אפיק גבאי

רשת טיב טעם מעניקה מתכון בניחוח איטלקי, וורד למין היפה לכבוד יום האישה, רשת טיב טעם מעניקה מתכון לזנית ארטישוקים צלויים ובאשמל פיקורינו פפטו עם פטנט להרכבה פשוטה של הלזניה בכמה דקות באמצעות שימוש בארטישוקים צלויים ומטבל פלפלים וגבינה.

קרא עוד...

צילום: אפיק גבאי

רשת טיב טעם מעניקה מתכון לתיבול ושדרוג ארוחת הערב מאפינס פלפלים, תירס וגבינת צ'דר. המתכון פשוט וקל לגיוון ארוחת הערב או למפגש חברים ומשפחה ,מאפים טעימים ואווריריים, שיודעים לשמור על העסיסיות שלהם בזכות הנוכחות של גבינת הצ'דר בבלילה. מטבל פלפלים צלויים מוסיף צבע כתום ועוד רובד טעמים.

קרא עוד...

מארז וולנטינ'ס של yoffi

מארז וולנטינ'ס של yoffi כולל: מיכל שמפניירה מהודר ומעוצב עשוי נירוסטה ובתוכו שלל ורדים מובחרים. עוד במארז בקבוק למברוסקו אדום או לבן (לבחירת הלקוח) וטחינה בטעם שוקולד מעולה של yoffi.

קרא עוד...

התגבשות הדבש בחורף היא תהליך טבעי שאינו פוגע באיכות הדבש

הדבש התגבש בגלל הקור? לא צריך לזרוק את הצנצנת – הוא לא התקלקל! התגבשות הדבש בחורף היא תהליך טבעי שאינו פוגע באיכות הדבש – ניתן בקלות להחזירו למצבו הנוזלי בימי החורף הקרים קורה לעיתים שהדבש הנמצא בצנצנת מתגבש.

קרא עוד...

מתכון לסופגניה גורמה - במיוחד לחנוכה ולחגיגות השנה האזרחית החדשה

לכבוד חנוכה והשנה האזרחית החדשה מתכון לסופגנייה עם ירדן בלאן דה בלאן – שף קונדיטור מלון וולדורף אסטוריה ירושלים - שף קונדיטור קלוד בן סימון ממלון וולדורף אסטוריה ירושלים חושף מתכון ל'סופגניית בלאן' במילוי קרם פטיסייר עם יין מבעבע בלאן דה בלאן של ירדן – מתכון לסופגניה גורמה - במיוחד לחנוכה ולחגיגות השנה האזרחית החדשה.

קרא עוד...