צילום: יח"צ

הערעור נדחה: העירייה העלילה על המציל ותשלם הוצאות משפט בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לדחות את הערעור של עיריית תל אביב, שבו ביקשה שלא לשלם הוצאות משפט על הליך האשמת השווא שביצעה נגד המציל יוסי אילן.

קרא עוד...

לא לשנות בעת הזו את מדיניות אי-אכיפת חוק שעות עבודה. צילום: אילוסטרציה

המדינה הגישה לבג"ץ תשובה לצו על-תנאי, שהורה לה לנמק, בין היתר, מדוע לא תבוטל החלטת היועץ המשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין, שלא לשנות בעת הזו את מדיניות אי-אכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה על ענף הכדורגל, כך שנשמר הסטטוס-קוו לפיו מתקיימים משחקי כדורגל בשבת. בתמצית, המדינה סבורה שמדובר בסוגיה מורכבת ורגישה ביותר אשר אין אפשרות לייצר בה פתרונות מיידיים וכוללים

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

 מרכז עדאלה, שהגיש עתירה נגד חוק ההסדרה בשם 17 רשויות מקומיות פלסטיניות ובשיתוף שני ארגוני זכויות אדם פלסטינים, פנה היום, 15.2.17, לפרקליטות המדינה, בבקשה כי תורה לכלל הרשויות המעורבות להימנע מהחלתו של החוק.

קרא עוד...

צילום מהעצרת: רויטל טופיול, צילום עגלים: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים

מחר (ד', 9:00) ידון בג"צ בעתירה שהגישו עמותות תנו לחיות לחיות ואנונימוס לזכויות בעלי-חיים, המבקשת לאסור על "המשלוחים החיים" של עגלים וטלאים מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל. במוצ"ש השתתפו כ-2,500 אנשים בעצרת מחאה נגד "המשלוחים החיים". את העתירה הגישו עמותות תנו לחיות לחיות ואנונימוס לזכויות בעלי-חיים כנגד מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

בתום דיון שהתקיים לאחרונה בראשות היועץ המשפטי לממשלה, ובהשתתפות מנכ"לית משרד המשפטים, פרקליט המדינה ומשניו, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (אזרחי), ונציגים מפרקליטות המדינה, משרד המנכ"לית ומחלקת ייעוץ וחקיקה, הוחלט על הקמת מחלקה חדשה בפרקליטות המדינה להנחיית כלל התובעים הפועלים מכוח הסמכת היועץ המשפטי לממשלה (כגון תובעים עירוניים, תובעים ממשרדי ממשלה שונים, תובעים בתאגידים סטטוטוריים וכו').

קרא עוד...

נשיאת בית המשפט העליון, הגב' מרים נאור. צילום: קובי גדעון / לע"מ

על פי התנועה למשילות ודמוקרטיה: נשיאת העליון מסרבת לבקשת חופש מידע חשוף את החלטות "ועדת השתיים" המסננת מועמדים לשפיטה:​​ ​​מרים נאור מסתירה מידע בהליך בחירת שופטים. התנועה למשילות ודמוקרטיה ביקשה מנשיאת העליון מרים נאור לחשוף את החלטות הועדה הפנימית המסננת מועמדים לשפיטה. נאור מסרבת. התנועה: "שומרים מינויים בתוך המשפחה".

קרא עוד...

השופט מזוז: "לא ניתן לקבל גישה זו של המפקחת, שיש בה משום התנערות מהאחריות והחובה שהטיל עליה המחוקק לקיים פיקוח אפקטיבי על מינוי נושאי משרה במערכת הבנקאית"

המפקחת על הבנקים התנערה מאחריותה בעקבות עתירת 'צדק פיננסי' לבג"צ - שופט העליון מזוז ביקר בחריפות את החלטת המפקחת על הבנקים להאריך את כהונת יו"ר בנק מזרחי טפחות. השופט מזוז:"המפקחת על הבנקים התנערה מאחריותה לפיקוח על נושאי משרה". ד"ר הראל פרימק, יו"ר 'צדק פיננסי': "תפקיד הרגולטור הוא לשמור על המערכת הציבורית והוא לא יכול להתנער מאחריותו"

קרא עוד...