צילום: חוף התמרים, עכו. צילום: מורן ניב, זיו נעורים

נחיל מדוזות ממין חוטית נודדת הגיע לחופי הארץ - לדברי החוקרים מהחוג לציוויליזציות ימיות של אוניברסיטת חיפה, המדוזות מגיעות תדיר גם במהלך החורף, אולם עדיין לא ברור מדוע יש חורפים עם נחילי ענק ויש חורפים דלי מדוזות.

קרא עוד...

צילום: ניר לוינסקי, המשרד להגנת הסביבה

עדכון מהמשרד להגנת הסביבה: כונני המשרד להגנת הסביבה ממחוז חיפה ומהיחידה הארצית להגנת הסביבה הימית נמצאים באזור נחל הקישון לאחר שנודע על כתם שמן בנחל. רשות הניקוז, שהגיעה למקום, הזמינה 3 ביוביות עבור שאיבת השמן.

קרא עוד...

"חקלאות מדייקת היא ללא ספק העתיד של החקלאות"

סול צ'יפ מציגה: יחידה סולארית אוטונומית אלחוטית עבור חקלאות מדייקת משופרת והשקיה חכמה חברת סול צ'יפ מאפשרת אופטימיזציה של צריכת המים ושיפור היבולים החקלאיים על בסיס נתונים הנאספים מהשדה. סול צ'יפ, ספקית חדשנית בתחום האינטרנט של הדברים (IOT) ושל מערכות ופתרונות של קצירת אנרגיה מהשמש, הודיעה היום על כניסתו לשוק של הפיתוח הטכנולוגי החדש שלה: Sol Chip Comm™ - תג סולארי אוטונומי ואלחוטי ליישומי חקלאות מדייקת והשקיה חכמה.

קרא עוד...

מצב המים בעזה קשה

מצב המים בעזה קשה ביותר גורמים בבנק העולמי מזהירים מפני מצב המים בעזה אנשים יזדקקו למים, אשר כרגע מצומצמים במזרח התיכון וצפון אפריקה, ויהיו נואשים אף יותר אם הטמפרטורות יעלו בגלל שינוי האקלים.

קרא עוד...

מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים, קוראת לציבור שלא לשחרר חיות מחמד לטבע, על מנת שלא לפגוע במערכת האקולוגית בסביבת הנחל. השבוע, בסיור שגרתי שערכה רשות נחל הקישון נצפה מין פולש אשר מהווה מפגע אקולוגי בנחל סעדיה, יובל של נחל הקישון: צמח בשם אלף-עלה מימי החל להתפשט ולהשתלט בנחל, בסמוך לנביעתו.

קרא עוד...

מנקים את קרקעית הים בהתנדבות. צילום: מדור קיימות

מי שזורק אצלו בסלון בבית זבל על הרצפה – שיקום! עמותת 'צלול' מארגנת שתי צלילות במהלך שבוע נקיון חופים ארצי, שמתקיים כל שנה בתחילת העונה ובסופה, ובמהלכן מתנדבים מנקים את קרקעית הים המלוכלכת.

קרא עוד...