צילום: מיקלה בורסטו עוזיאל

במלון אמריקן קולוני ירושלים חוגגים את האביב עם סיור קולינרי בגינה המלכותית של המלון ליקוט עשבי תיבול וארוחת שף עשירה במסעדת הפטיו הפורחת והמפורסמת של המלון 28/04, 12/05, 26/05, 09/06 – 210 ₪ לאדם

קרא עוד...

צילום: דוד וערן גל אור

המרתף 'מדבר' בשפה יהודית, ובשונה מ"יד ושם", הוא אינו מנסה להיות אתר אוניברסלי שמסביר על השואה. זהו מקום פרטי ואינטימי, כמעט קדוש, מתוכו עולה קריאתו של ה' לקין: "קוֹל דְּמֵי אָחִיךָ צֹעֲקִים אֵלַי מִן הָאֲדָמָה". בזמן הביקור עוברים בין חדרים אפלים, על קירותיהם תלויות אינספור מצבות עם שמות של קהילות יהודיות שתושביהן נרצחו.

קרא עוד...

בחירת מנעולן אמין

הבחירה במנעולן היא בחירה מאוד משמעותית וגורלית. אתם בעצם מפקידים בידיו של המנעולן את כל הבית שלכם, היות והוא יפרוץ את הבית ובדרך כלל יחליף גם למנעול חדש. אנחנו לא רוצים לחשוד באף אחד, אך כבר היו דברים מעולם, שהמנעולן השאיר בידיו עותק מהמנעול החדש כדי שיוכל לעשות בו שימוש לרעה, כלומר לבצע פריצה אך לא מהסוג החיובי אותו הוא עושה במסגרת העבודה שלו. נשמע מפחיד, וזה אכן לא נעים בכלל לגלות לאחר הפריצה, על מי בעצם סמכתם כאשר שכרתם את שירותיו של אותו פורץ.

קרא עוד...

מסע רב חושי בזמן אל ההיסטוריה של ירושלים

חדש לרגל חג הפסח! 'מעלית הזמן בירושלים' - האטרקציה לכל המשפחה עברה שידרוג, מתחה פניה והגיעה למשכנה החדש בקניון הסגור בשדרות ממילא מסע רב חושי בזמן אל ההיסטוריה של ירושלים עיצוב חדשני במות זזות אפקטים מרהיבים מסכים היקפיים בטכנולוגיה גבוהה התבוננות בקפסולה זעירה אל גוף האדם ועוד ועוד

קרא עוד...

צילום: רשות מקרקעי ישראל

הר אדר: מפעיל טרקטורונים שהסיג גבול על אדמות המדינה נאלץ לפנות את הקרקע בעקבות פעולות האכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל פונה מסיג גבול אשר החנה טרקטורונים על שטח בבעלות המדינה בכניסה להר אדר.

קרא עוד...

צילום: דוד רובינגר, לע"מ

איפה אתם הייתם כששחררו את הכותל? החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים חוגגת 50 שנה לאיחוד העיר עם תערוכה ייחודית ומרגשת ומזמינה את הקהל לקחת חלק ולהעביר חפצים, פריטים, מסמכים, הקלטות, תמונות וכל דבר שקשור לרגע השחרור. 

קרא עוד...

צילום אילוסטרציה: רשות מקרקעי ישראל

עין רפא: מפקחי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פינו מסיג גבול שהשתלט על אדמות מדינה הצמודות לביתו מסיג גבול תושב עין רפא שבאיזור ירושלים, אשר פלש למגרש הצמוד לביתו בחלק הצפון מזרחי של הכפר עין רפא, נטע עצים, שתל דשא בשטח ואף אחסן עליו ציוד לשימושו האישי - ללא היתר ובניגוד לחוק, פונה ע"י מפקחי החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל וקק"ל ובליווי שוטרי תחנת הראל מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל וקק"ל, בליווי שוטרים מתחנת הראל, הסתיים בפינוי פלישה לאדמות המדינה.

קרא עוד...