עו"הד לירון ביבר הררי. צילום: שירה לוי

התלמיד הפך לנכה לאחר שטיפס לחלץ כדור והחליק מגג סככה במהלך משחק כדורגל תלמיד תיכון מרמלה נפגע בירכו השמאלית ובאמה הימנית, כאשר נפל מסככה גבוהה, שעליה טיפס כדי לחלץ כדור שנתקע בה במהלך משחק כדורגל. הוא פונה באמבולנס לבית החולים 'אסף הרופא', ואובחן עם שברים ואף עבר ניתוח החלפת מפרק.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

בעקבות העלאת נושא התעללות הקשישים על סדר היום הציבורי במדינת ישראל ובעקבות תחקיר חדשות 2 ודבריו אמש של שר הבריאות יעקב ליצמן- מרכז רמת גן לאלצהיימר בתל השומר מכריז מהבוקר (יום א') על נוהל שקיפות בחדרי המאושפזים – מצלמות יותקנו בחדרים ויאפשרו לבני משפחותיהם של החולים בקרה ומעקב על דרכי הטיפול והפעילות מול הצוות הרפואי.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

"צריך לעבור משלב הכותרות והדמעות לשלב המעשים" כך אמרה הבוקר יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר בדיון שעסק בקשישים ובבתי האבות. בדיון עלה כי למשרד הבריאות יש מספר כפול של מוסדות ממשרד הרווחה ופי 10 מפקחים ובכל זאת הביקורת לא אפקטיבית שכן היא נעשית במהלך היום, לעיתים רק מול תיק הקשיש ויש גם מי שטורח לעיתים לעדכן על ביקורות פתע. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב: " אנחנו קוראים לבני המשפחה ולקשישים לדווח לנו"

קרא עוד...

אייקאסט מחזירה אנשים לעולם הספרים

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין אייקאסט למרכז הרפואי שניידר במהלך אשפוז, בהמתנה לבדיקות ובעת ליווי חולים - בבית החולים שניידר מאזינים לספרים מוקלטים. שיתוף פעולה ראשון עם אייקאסט ספרים מוקלטים יאפשר לשוהים בבית החולים להאזין לספרים ולהנעים את זמנם. אירוע השקה לפרויקט ייערך בקרוב בהשתתפות הסופרים ינץ לוי ומאיר שלו והמאייר יוסי אבולעפיה.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

יש להימנע מאבחון וטיפול יתר, כדי לא לפגוע בבריאות. 'המכון לאיכות ברפואה' של ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) מפיץ נייר עמדה לצוותים הרפואיים ולציבור. כבר שנים מדברים על זה, אבל עכשיו זה רשמי: כדי להעניק רפואה טובה למטופלים, יש דווקא להימנע מבדיקות מיותרות ומטיפולים לא נחוצים, שעלולים לגרום לנזקים.

קרא עוד...

ברשת כללית רפואה משלימה במחוז הצפון, רואים חשיבות רבה באירועים למען הקהילה ובשיתוף הקהילה ובמסגרת זו, הוענקו ללא תשלום טיפולי שיאצו ורפלקסולוגיה על ידי מטפלת בכירה במרפאת כללית רפואה משלימה בנהריה, אורלי שגב, ביום בריאות של כללית רפואה משלימה ל"גיל הזהב", שהתקיים במתנ"ס כצנלסון בנהריה.

קרא עוד...