צילום: אילוסטרציה

לפי פילוח מקרי המוות שנבדקו ואוששו כמוות ללא סיבה עלה כי בישראל נמצאו 0.25 אחוז תמותה לאלף לידות בשנים 2000 עד 2014 מול 0.3 אחוז בארצות בעלות השיעור הנמוך ביותר בעולם. מנגד עלה בדיון כי במרבית המקרים לא בוצעו בדיקות מקיפות אלה, שיש בהן להציל חיים.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

בילינסון: פרופ' לינה באסל שלמון וצוות חוקרים בראשותה זיהו גן חדש האחראי על פגיעה בפוריות. פרופ' באסל שלמון: זיהוי המוטציה יכול לחסוך שנים רבות של טיפולי פוריות חסרי תוחלת פרופ' לינה באסל שלמון, מנהלת המכון הגנטי בבילינסון, וצוות חוקרים בבית החולים גילו גן חדש הקשור בכשל שחלתי ראשוני – היעדר התבגרות מינית ומחזור חודשי בנשים צעירות.

קרא עוד...

צילום: איתמר השש-דניאל, דוברות רמב"ם

אחד מכל 200 גברים סובל מהיעדר זרע מוחלט ולמעשה נחשב באופן טכני לעקר. עבור הגברים הללו שרוצים להביא ילד ביולוגי לעולם, ניתוח מיקרו כירורגי לחיפוש זרע הוא האפשרות האחרונה. לאחרונה בוצע ברמב"ם מרתון ניתוחי פוריות ב-11 גברים הסובלים מהבעיה המורכבת. כ-50% מהם זכו בתקווה להפוך להורים

קרא עוד...

ד''ר יוסי קיטרו במהלך טיפול. צילום-  זיו קיטרו

לדברי ד"ר יוסי קיטרו N.D. Dipl.CM, ד"ר לנטורופתיה ומטפל ברפואה סינית ומוסיף כי, "שילוב הרפואה הסינית מעלה את איכות החיים, מאזן את הפעילות של מערכת העצבים האוטונומית ובכך מאפשר איזון במערכת ההורמונלית ומסייע להצלחה רבה בטיפולי הפוריות על מנת שיסתיימו בהריון בריא ולידה של יילוד בריא"

קרא עוד...

ד''ר יוסי קיטרו במהלך טיפול. צילום-  זיו קיטרו

תושבת הצפון כבת 40 הרתה לראשונה לאחר של ניסיונות הפרייה רבים בזכות סדרת טיפולי רפואה סינית בפוריות ע"י יוסי קיטרו, N.D. Dipl.CM, מטפל ברפואה סינית וד"ר לנטורופתיה המנהל בחיפה מרפאה אינטגרטיבית, לשיפור הבריאות ואיכות החיים

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

ירידה של 35% באיכות הזרע של כלבים מחקר בקרב בני אדם הצביע על כך שרק לרבע מהגברים הצעירים זרע באיכות טובה. ירידה של 35% נרשמה באיכות הזרע של כלבים בשלושת העשורים האחרונים, כך עולה ממחקר שהשווה דגימות זרע לאורך השנים ואשר נערך באוניברסיטת נוטינגהם בבריטניה.

קרא עוד...

 טיפים לחזרה לגזרה של לפני ההיריון ד"ר אולגה רז

אימא מניקה צריכה להימנע מאכילת כרובית?! וגם טיפים לחזרה לגזרה של לפני ההיריון ד"ר אולגה רז ראש תחום תזונה קלינית בפקולטה למדעי הבריאות אוניברסיטת אריאל עושה סדר בתקופה המשמעותית ביותר עבורך ועבור תינוקך הלידה היא ההתחלה ממסלול חדש בחיים של כל משפחה. במסלול זה, יחד עם האושר והאהבה, מופיעים קשיים רבים לאישה ביחס לעצמה ולאורח חייה. הקשיים מתפרשים במכלול מישורים: במישור הפיזי, הנפשי, הרגשי הארגוני ועוד.

קרא עוד...

העיסוי מתבצע ברובו בשכיבה על הצד, שהיא התנוחה הנוחה יותר לאישה, והבטוחה יותר לתינוק

עיסוי הריון עוזר להמריץ את זרימת הדם ברקמות הרכות ולהפחית הצטברות נוזלים. לאורך זמן, הדבר מסייע לעבודת המערכת הלימפטית, שעסוקה בזמן היריון, אולי יותר מבכול תקופה אחרת בחיי האישה ההריונית, בניקוי הרעלים מהגוף. "ההבדל הבולט ביותר מעיסוי רגיל", אומרת ניצה אסייג, מנהלת השיווק של 'בית דרך חיים' באשדוד, "הוא שבדרך כלל, העיסוי מתבצע ברובו בשכיבה על הצד, שהיא התנוחה הנוחה יותר לאישה, והבטוחה יותר לתינוק".

קרא עוד...

ח"כ תמר זנדברג (מרצ)

הכנסת העבירה היום בקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג לפיה גם נשים שיולדות בבית יזכו למענק לידה. כיום מופלות נשים אלה כאשר המדינה מונעת מהן קבלת מענק לידה אשר ניתנות רק לנשים שילדו בבית חולים. ח"כ זנדברג: "המדינה צריכה לאפשר חופש בחירה לנשים ולא למנוע ממי שבוחרת ללדת בבית את המענק המגיע לה ושנועד לכסות הוצאות ראשוניות עבור הילוד"

קרא עוד...