הורות

(הורים וילדים)

אחרי שהתינוק גדל מעט והפך להיות פעוט אתם מרגישים שכבר תוכלו להשאיר אותו עם בייביסיטר בהזדמנויות שונות? אם כך, אתם כנראה צודקים כי למה לא בעצם? זה שאתם אוהבים את הילד שלכם זה ברור, אך האם זה אומר שבגלל זה לא כדאי שתצאו לבלות מידי פעם?

(הריון ולידה)
צילום: יוהאן באוומן

תערוכת צילומים של הורות שווה המציגה אבות בחופשת לידה - שורת אירועי תרבות שיעלו לדיון ציבורי את נושא השוויון בהורות, התערוכה תוצג במסגרת כנס "עיר שווה" בנושא "הורות שווה" בסוף מרץ, במסגרת יריד צבע טרי, תפתח עיריית תל אביב-יפו בשיתוף שגרירות שבדיה את תערוכת הצילומים של הצלם השבדי יוהאן באוומן בישראל.

(מנהלי)
תמונה: אילוסטרציה

מרכז עדאלה, שהגיש עתירה נגד חוק ההסדרה בשם 17 רשויות מקומיות פלסטיניות ובשיתוף שני ארגוני זכויות אדם פלסטינים, פנה היום, 15.2.17, לפרקליטות המדינה, בבקשה כי תורה לכלל הרשויות המעורבות להימנע מהחלתו של החוק.

(ירושלים)
ראש עיריית ירושליים - ניר ברקת

בתום הליך שימוע שהחל לפני כשנה החליטה היום עיריית ירושלים להורות על פינוי המבנה המשמש כגלריית ברבור ולהשבת המבנה לידי העירייה ולצרכיה תוך 90 יום.

(הורים וילדים)
בנוסף, הצעת החוק מעניקה לראשונה לגברים שבוע תקופת-הורות בתשלום חובה, וכן 3 שבועות נוספים בחל"ת, שלא על חשבון בת-זוגו. צילום אילוסטרציה

יו"ר השדולה למען הגיל הרך, ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) הניח היום הצעת חוק עם מודל מהפכני לתקופת ההורות. ההצעה של ח"כ טרכטנברג מאפשרת לאמהות להאריך את תקופת ההורות לעד 48 שבועות, מתוכם 5 חודשים נוספים בדמי לידה חלקיים, המשלימים שכר של משרה מלאה למי שחוזרת הדרגתית לחצי משרה או שלושת-רבעי משרה.

(משאבי אנוש)
חופשה מיוחדת לכל סוגי המשפחות

הנהלת החברה בישראל הודיעה לעובדים על הטבת "חופשת הורות" . השבועות הראשונים בחייו של תינוק הם קריטיים ליצירת הקשר עם הוריו ואנחנו רוצים שהעובדים שלנו יחוו את התקופה הזו בצורה שקטה", אמרה יהודית ימפולסקי, סמנכ"לית משאבי אנוש באינטל ישראל. ההטבה תחול גם במקרים של אימוץ ואומנה

(הורים וילדים)
סט המתנות המעוצבות של סטודיו אנד ג'וי

למי יש זמן להתרוצץ בין חנויות כדי להחליף מתנות לידה? שרות חדש להורים הטריים: החלפת מתנת לידה ללא עלות עם שליח עד הבית. המתנות הן פרי עבודתם של אנשים עם מוגבלויות – תרומה חברתית של התינוק כבר מהיום הראשון

(אזרחי)

בשנים האחרונות נוסעות משפחות ישראליות רבות יותר ויותר לנופש בחו"ל. הורים רבים מחכים לחופשות ולחגים על מנת להעניק לילדיהם חופשות כיף ואטרקציות, שניתן למצוא רק במחוזות רחוקים. ואולם, טיולי נופש אלה עלולים להפוך מחוויה מרנינה לטראומה עבור הילד. כאשר ההורים מסוכסכים ביניהם או גרושים, ואחד מהם מתכנן חופשה עם הילדים, ההורה שנותר בארץ עלול לנסות לטרפד את יציאת הילד לחו"ל. לעיתים הוא גם מצליח.

(הריון ולידה)
חה״כ איילת נחמיאס ורבין, יו״ר שדולת המשפחה הישראלית

חה״כ איילת נחמיאס ורבין, יו״ר שדולת המשפחה הישראלית, בעקבות ריבוי מקרים של ״מוות בעריסה״ :״זאת היא טרגדיה קשה למשפחות, ולפחות חלק מהמקרים יכלו להימנע אם היה יותר מידע נגיש להורים."

(הריון ולידה)

מחזור חדש של קורס מתנדבות "אם לאם בקהילה" ייפתח בסוף ינואר בחולון. הקורס, שיתקיים בימי רביעי, בין השעות 22:30-20:30, מיועד לאימהות מנוסות, המעוניינות להתנדב ולסייע ליולדות טריות