ילדים אפריקאים בירושלים. צילום: אילן זבולוני

ילדים אפריקאים בירושלים: 'בלב אפריקה' – תערוכה חדשה של הצלם אילן זבולוני, שמוצגת במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה. כל כך רחוק מהוויה הירושלמית, מהמתח התמידי בין יהודים - לערבים, בין חילונים - לחרדים, בין מראה הסמטאות העתיקות בעיר- ומפעלי ההייטק בהר חוצבים, במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה, תפתח החודש (ב- 16 באפריל), תערוכת צילומים עוצרי נשימה בשחור לבן של הצלם אילן זבולוני.

קרא עוד...

"בחירתה של סופי" מטביעה חותם - לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תיפתח התערוכה "חותם" של סופי יונגרייז (Sophie Jungreis), דור שני לשואה המבטאת את הטראומה העוברת מדור לדור. אוצרת: רחל סוקמן.

קרא עוד...

רמי טריף, האחר המשמעותי

האם חפץ הוא רק חפץ? התערוכה "מיקום חדש": חפצים ישנים | יצירות חדשות. 12 יוצרים, מעצבים, אמנים, אדריכלים ואמני וידאו מציגים עבודות חדשות - פרשנות עכשווית - לחפצים מתצוגת הקבע של המוזיאון לאמנות האסלאם.

קרא עוד...

תערוכת היחיד החדשה של אדר בכר - "הארנולפינים"

הציור "נישואי הזוג ארנולפיני" של יאן ואן אייק (1434) היא נקודת המוצא לתערוכת היחיד החדשה של אדר בכר - "הארנולפינים" שתיפתח במשכן האמנים הרצליה ביום חמישי 27/4  בציור של ואן אייק, ניצבים בפנינו גבר ואשה זה לצד זה. ידה מונחת בכפו. את כפו השנייה הוא מרים למעלה כנשבע אמונים. כף ידה השנייה שלה אוחזת בשולי שמלתה הארוכה ומצמידה אותם אל בטנה, כך שהם משווים לה מראה של אשה הרה. הם לא מביטים זה בזה, אלא מסיטים עיניים, קפואים. הם משמשים ניצבים בסצינת זוגיות.

קרא עוד...

תערוכת צילומים חדשה של דבי מורג

דבי מורג, ילידת ברגן בלזן שוברת שתיקה של עשרות שנים. אוצרת ראשית: רחל סוקמן. אוצרת אורחת: שגית זלוף נמיר - עבודותיה של דבי מורג, ילידת מחנה העקורים בברגן בלזן, עוסקות, רובן ככולן, במפגש בין החיים והמוות; בשבריריות החיים; בגוף האנושי ההולך ומתכלה; בשכבות המתקלפות, ספק-מתות, ספק-מתחדשות: הצל המעיב על שמחת החיים; הילדות שנעה בין "נורמליות" לבין היפוך תפקידים; אובססיה שהופכת את הקרביים, אך מהווה גם כוח מניע ויצירתי.

קרא עוד...

צילום: יובל

"Green on the Outside Red on the Inside" - תערוכת יחיד חדשה - אוצרת: שלומית ברויר. פתיחה: יום שישי, 17.3.17, שעה 12:00 - גלריה בסיס, בית ספר בסיס לאמנות, הרצליה "ירוק בחוץ אדום בפנים", הינה תערוכת יחיד חדשה של האמנית טל אמיתי-לביא. העבודות אשר יוצגו בתערוכה מושפעות באופן ניכר מהדיאלוג המתמשך של האמנית עם תולדות האמנות, כאשר היא דנה בתמות שונות של ייצוג, אסתטיקה, סוגות, אופני פירוק-הרכבה ויחסי פנים-חוץ, תוך מבט ביקורתי, רפלקסיבי או הומוריסטי.

קרא עוד...

אוריגמי ישראלי 2 - המעצב מול הפסל אילן גריבי | סעדיה שטרנברג

תערוכה חדשה בגלריית חנקין במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון: אוריגמי ישראלי 2 - המעצב מול הפסל אילן גריבי | סעדיה שטרנברג 29/3/17 – 6/5/17. אוריגאמי ישראלי 2 הינה תערוכה חדשה שתיפתח בגלריית חנקין בחולון המתמקדת בשני יוצרים מובילים בתחום האוריגאמי בישראל – אילן גריבי וסעדיה שטרנברג – המביאים עימם נקודות מבט שונות על האוריגאמי.

קרא עוד...