קומיקס נשי. עבודה של בתיה קולטון

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, חולון יפתח את עונת תערוכות החורף כשהוא מציג את קולן הייחודי של יוצרות קריקטורה וקומיקס בישראל. תחת כותרת העל "מוזיאון משלהן", המצוטט מתוך ספרה הידוע של ווירג'יניה וולף "חדר משלך", יהווה המוזיאון מרחב אישי ל 14יוצרות קריקטורה וקומיקס

קרא עוד...

גלריה שרונה תציג במהלך חודשים ינואר ופברואר, תערוכת יחיד לזכרו של חתן פרס ישראל מנשה קדישמן, מהציירים והפסלים החשובים והידועים שיצירותיו מוצגות במספר מוזיאונים מובילים בארץ ובעולם, כמו גם באוספים פרטיים

קרא עוד...

עבודה של לירון צומן, שנקר

״סדנה פתוחה״ הינה ביצוע מחודש לחלקים מן התערוכה המיתולוגית שנפתחה לפני 40 שנה במוזיאון ישראל. בחודש נובמבר 1975 נפתחה בביתן בילי רוז במוזיאון ישראל התערוכה הקבוצתית סדנה פתוחה, באוצרות יונה פישר וסרג׳ שפיצר. התערוכה, שהוצגה במשך שבועות ספורים, כללה מיצגים, פעולות ואובייקטים שנוצרו על ידי 17 אמנים ואמניות. עם השנים הפכה ״סדנה פתוחה״ לציון דרך מיתולוגי בתולדות האמנות הישראלית בכלל, ואמנות האוונגרד המקומי של שנות ה-70 בפרט. רבים מן האמנים שהשתתפו בתערוכה כצעירים בראשית דרכם, הפכו עם השנים לבכירי עולם האמנות בישראל.

קרא עוד...

יורדים מההר - תערוכת בוגרי בצלאל

ביום חמישי בשבוע הבא ה – 24 בדצמבר תיפתח התערוכה "יורדים מההר", בחללי מלון רויאל ביץ' בתל אביב, מקום משכנה של 'דיגיארט' - החממה לאמנות דיגיטלית'. התערוכה שאוצר שרון תובל, תציג את מיטב עבודות הבוגרים (2015) של המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. היצירות יוצגו בגירסאות חדשות ומותאמות חלל, ובמקרים מסוימים יוצגו עבודות חדשות לגמרי.

קרא עוד...

יצירה של גרגורי לרין. צילום: יח"צ שנקר

גלריית פולצ׳רי היוקרתית בהולנד, מארחת תערוכה מיוחדת של מיזם מצוינות בשיתוף שנקר בו משתתפים בוגרים ממחלקות העיצוב של המכללה. "אותם השמיים | אותה האדמה" היא תכנית מצוינות בת 18 חודשים, התומכת ומלווה אמנים צעירים ומבטיחים, במטרה ליצור אינטגרציה בין דיסציפלינות האמנות, העיצוב והקראפט. בימים אלו מארחת גלריית פולצ'רי היוקרתית בהאג שבהולנד תערוכה המציגה את פירות המחזור הראשון של התכנית, שזכתה לשבחים מהמבקרים הרבים שביקרו בה.

קרא עוד...